مشارکت ۸۶ درصدی مشترکان در حذف قبوض برق

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:19 - چهارشنبه 20 فروردين 1399
کد خبر : ۷۱۸۷۴۷
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۴
کارشناس شرکت توانیر با اشاره به مشارکت ۸۶ درصد مشترکان برق برای حذف قبوض کاغذی گفت: مشترکین باقیمانده شناسه قبض برق خود را به شماره ۲۰۰۰۱۵۲۱ پیامک کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
شقایق یونسی با اشاره به پایان مهلت ارسال پیامک دریافت قبض برق از طریق تلفن همراه تا ۴ روز دیگر افزود: در صورتیکه مشترکان تا پایان مهلت تعیین شده اقدام به ارسال پیامک نکنند میزان مصرف برق آنان بصورت بدهی انباشته منظور خواهد شد.

وی گفت: از طریق رسانه ها، جراید و رسانه‌های جمعی و وبگاه‌های اینترنتی اطلاع رسانی کامل انجام شده است و انتظار داریم تا پایان مهلت مقرر حداقل میزان مشارکت مردمی به بیش از ۹۵ درصد برسد.
مشارکت 86 درصدی مشترکان در حذف قبوض برق
 
یونسی در ادامه گفت: هم اکنون تبریز و استان‌های ایلام و مرکزی مشارکت زیر ۷۰ درصد داشته اند. از طرفی دیگر در جنوب شرق کشور مانند کرمان، سیستان و بلوچستان و مناطق روستایی شماره تلفن‌ها سریع‌تر ارسال شده است.

وی در خصوص نحوه ثبت شماره تلفن همراه گفت: مشترکین شناسه‌ی قبض را به شماره ۲۰۰۰۱۵۲۱ پیامک کنند. همچنین می‌توانند به سایت شرکت‌های توزیع برق منطقه مراجعه کنند و شماره قبض خود را ثبت کنند.

یونسی گفت: بخشی از منابع حاصل از صرفه جویی حذف قبوض کاغذی، برای تهیه بسته‌های لوازم التحریر و توزیع در مناطق محروم استفاده خواهد شد.


مدیر عامل شرکت توزیع برق جنوب کرمان با اشاره به مشارکت حدود 100 درصدی کرمانی ها در طرح حذف قبض کاغذی برق گفت: از سال‌ها قبل یکی از اهداف استراتژیک شرکت برق کرمان نیاز نداشتن به حضور مشترکین برای دریافت خدمات برقی تا سال ۱۴۰۴ است.

عبدالحمید مهدوی نیا افزود: از سال ۹۲ برنامه ریزی‌های لازم را برای ارائه خدمات به مردم انجام شده است تا مشترکین بدون محدودیت مکانی و زمانی امکان درخواست انشعاب و سایر موارد را داشته باشند.

وی در ادامه گفت: از ابتدا زیرساخت‌های لازم را برای اینکار آماده سازی کرده ایم به صورتیکه در سال ۹۵ برای ارتباط با مردم شماره‌های تلفن همراه مشترکین را جمع آوری کرده ایم، از سال ۹۶ سامانه خاموشی‌ها برای اطلاع رسانی سریع به کسانیکه امکان خاموشی منازلشان وجود داشت راه اندازی شده است. سال گذشته اپلیکیشن شرکت را برای ارائه ۲۴ خدمت الکترونیکی راه اندازی کرده ایم که مشترکین هم از طریق این اپلیکیشن و هم از طریق پرتال می‌توانند تمامی تغییرات را در سامانه برق منطقه‌ای پیگیری کنند.
مشارکت 86 درصدی مشترکان در حذف قبوض برق
 
او افزود: پس از اعلام وزارت نیرو مبنی بر اجرای طرح دیجیتال، با توجه به اینکه ۹۵ درصد کار‌ها انجام شده بود از ابتدای تیرماه شروع به اجرای این طرح کردیم و از آن زمان تاکنون هیچ قبض برق کاغذی صادر نشده است.

وی گفت: یکی از مشکلات در این راه وجود مستاجران در شهر‌های بزرگتر است که مانع اطلاع رسانی دقیق به مصرف کننده اصلی می‌شود. در این طرح با ارسال پیامک به مالک و مستاجر بصورت همزمان، مالک از پرداخت به موقع بهای برق مصرفی مطمئن می‌شود.
 
 
 
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶°    ۱۰°