نبود اطلاع رسانی عامل سیاه نمایی و سلب اعتماد جامعه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 06 مهر 1400
کد خبر : ۷۱۸۷۵۵
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۲
معاون اول رئیس جمهور گفت: اگر واقعیت‌ها به موقع و صحیح به اطلاع مردم نرسد، ممکن است برخی سیاه نمایی ها، اعتماد و امید جامعه را نسبت به کارآمدی نظام خدشه دار کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 دومین جلسه ستاد هماهنگی و راهبری اجرای نقشه مهندسی فرهنگی کشور عصر امروز (دوشنبه) به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.

اسحاق جهانگیری در این جلسه با بیان این که برخی مواقع ممکن است جامعه به دلیل نداشتن اطلاع کافی، برداشت ناقصی به مسائل کشور پیدا کند گفت: این برداشت ناقص ناشی از ضعف در اطلاع رسانی به جامعه است که باید تلاش کنیم با اطلاع رسانی صحیح، احساس و برداشت جامعه نسبت به مسائل کشور را به واقعیت‌ها نزدیک کنیم.

معاون اول رئیس جمهور افزود: با وجود همه تلاش‌ها و اقدامات برای حل مشکلات مردم و ساماندهی مسائل کشور، اگر واقعیت‌ها به موقع و به شکل صحیح به اطلاع مردم نرسد ممکن است برخی سیاه نمایی ها، اعتماد و امید جامعه را نسبت به کارآمدی نظام خدشه دار کند.

جهانگیری یکی از وظایف ستاد را برنامه ریزی برای اجرای نقشه مهندسی فرهنگی کشور برشمرد و افزود: برخورداری از آمار و داده‌های دقیق لازمه هر برنامه ریزی است از این رو باید در استفاده از اطلاعات و آمار‌ها در برنامه ریزی‌های فرهنگی دقت کافی به عمل آید.

معاون اول رئیس جمهور با قدردانی از ارائه گزارش دبیرخانه ستاد در خصوص وضعیت فرهنگی کشور از دبیرخانه و اعضای ستاد خواست نظرسنجی‌ها و پیمایش‌های تحقیقاتی فرهنگی ادامه پیدا کند و در صدد احصاء اطلاعات علمی مبتنی بر جامعه آماری کل کشور باشند تا برنامه ریزی‌های فرهنگی و نقشه مهندسی فرهنگی کشور هر چه دقیق‌تر اجرا شود.

جهانگیری افزود: در مباحث اقتصادی معمولاً داده‌های واقعی و کمّی در اختیار مدیران قرار دارد که می‌توان بر اساس این داده‌ها برای موضوعات مختلف اقتصادی نظیر تورم، نقدینگی و ... برنامه ریزی و تصمیم گیری کرد، اما در مسائل فرهنگی نباید نظرسنجی از چند جامعه آماری محدود را معیار تصمیم گیری قرار دهیم بلکه باید نظرسنجی‌ها و اطلاعات احصاء شده به گونه‌ای باشد که همه جمعیت کشور را در بر گیرد.

معاون اول رئیس جمهور همچنین از دبیرخانه ستاد خواست ضمن استمرار پیمایش‌های تحقیقاتی علمی و مستند در خصوص وضعیت فرهنگی کشور، مهم‌ترین دغدغه‌های فرهنگی جامعه را در دستور کار جلسات ستاد قرار دهد تا شاهد اجرای هر چه بهتر نقشه مهندسی کشور باشیم.

در این جلسه که وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی، علوم تحقیقات و فناوری و ورزش و جوانان، سرپرست وزارت آموزش و پرورش، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی نیز حضور داشتند دبیر ستاد گزارشی از برگزاری اولین جلسه کمیته تخصصی ستاد هماهنگی و راهبری اجرای نقشه مهندسی فرهنگی کشور ارائه کرد و گفت: این کمیته تخصصی با حضور معاونان دستگاه‌های اجرایی ذیربط و برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی به دنبال تدوین راهکار‌های اجرایی و عملیاتی برای اجرای نقشه مهندسی فرهنگی کشور خواهد بود.

نقشه مهندسی فرهنگی کشور ۲۰ آبان ۹۳ تصویب شد. در این سند ۱۳ راهبرد، ۱۱۲ برنامه و بیش از ۳۵۰ برنامه اقدام کلان ملی تدوین شده است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۹.۵۹°    ۲۹.۹۹°