ورود پهپاد‌ها به عرصه مبارزه با مواد مخدر
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:32 - شنبه 09 اسفند 1399
کد خبر : ۷۱۸۷۷۶
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۷
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر از کشف ۴۰۰ تن انواع مواد مخدر در پنج ماه گذشته در کشور خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سردار مومنی گفت: ۴ اردوگاه در ۴ استان برای نگهداری و کارورزی معتادان متجاهر در حال آماده سازی است.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در حاشیه بازدید از نمایشگاه کشفیات مواد مخدر فرماندهی انتظامی استان کرمان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در مجموع عملکرد استان کرمان در مبارزه با مواد مخدر مثبت و بسیار خوب است، گفت: در پنج ماهه گذشته سال جاری استان کرمان ۶۰ تن کشفیات انواع مواد مخدر را داشته که در مقایسه با سال گذشته ۲۷ درصد افزایش یافته است.

سردار مومنی با اشاره به اینکه ۸ تن از مواد کشف شده هرویین، شیشه و مرفین بودند که مقصد آن کشور‌های غربی و اروپایی بود، تصریح کرد: ۷۰ درصد از مجموعه کشفیات کشور در استان‌های شرقی است و نشان می‌دهد هدفگذاری درست بوده است و باید تمرکز بر مبدا و مناطق ورودی باشد.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با تشکر از زحمات نیروی انتظامی اظهارکرد: ۸۰ درصد کشفیات، مقابله و درگیری حوزه مواد مخدر مربوط به عملکرد نیروی انتظامی است.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور در بخش دیگری از سخنانش گفت: ساماندهی معتادین متجاهر در کشور در دستور کار است و امروز بازدیدی از اردوگاه کبوترخان را داشتیم که برای بهره برداری از این مکان در زمینه نگهداری معتادان متجاهر تصمیم گیری خواهیم کرد.

سردار مومنی با بیان اینکه ظرف دو ماه آینده ۴ اردوگاه جدید دیگر در کشور افتتاح می‌شود تا معتادان متجاهر را ساماندهی کنیم، اظهار کرد: ۱۱ درصد از تولید ناخالص ملی صرف هزینه‌های مبارزه با مواد مخدر می‌شود.

وی افزود: در همه حوزه‌های مبارزه با مواد مخدر دستاورد‌های بسیار خوبی داشته‌ایم و آمار نشان می‌دهد در دهه ۶۰ فقط کاهش مصرف و اعتیاد به مواد و در دهه‌های گذشته افزایش را داشته ایم و در۱۰ سال گذشته افزایش ۵ درصدی را شاهد هستیم.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در ادامه اظهار کرد: تلاش می‌کنیم در گام دوم انقلاب اسلامی با آسیب‌شناسی اقدامات ۴۰ سال گذشته و اتخاذ راهبرد جدید در همه موضوعات بازنگری اساسی بشود.

سردار مومنی در ادامه درباره توجه به استان‌های مقدم مبارزه با مواد مخدر اظهار کرد: با توجه به شرایط ماموریتی، اولویت‌های ستاد، صحنه میدانی تعیین می‌کند و تمرکز بر شرق کشور است.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور تصریح کرد: دو هدف برای دو سال آینده داریم که افزایش کشفیات و افزایش کار‌های اطلاعاتی و تمرکز امکانات و تجهیزات در شرق کشور است که در این زمینه اختصاص پهپاد به دستگاه‌های عملیاتی مقابله‌ای را خواهیم داشت که تجهیزات جدید می‌تواند کمک کننده باشد.
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۱۰°