عقد دختر 11 ساله و پسر 22 ساله منتفی شد

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:06 - شنبه 10 اسفند 1398
کد خبر : ۷۱۸۸۰۲
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۰
به گفته رئیس دادگستری بهمئی به دلیل سن پایین دختر، بر عقد موقت هم مصلحت نیست بنابراین با رضایت طرفین عقد موقت باطل اعلام شد تا در زمان مقتضی با اخذ مجوز از دادگاه اقدام به ازدواج رسمی کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

حجت الاسلام سعیدی رئیس دادگستری شهستان بهمئی در ارتباط تلفی با برنامه پیگیری شبکه خبر گفت: پس از شنیدن این موضوع طرفین شناسایی و از خانواده‌های دو طرف و عاقد دعوت کرده ایم، سپس اظهارات پدر دختر، پسر، دختر و عاقد را شنیدیم.

وی افزود: سن دختر براساس کپی شناسنامه ارائه شده ۱۱ سال می‌شود و پسر نیز ۲۲ سال دارد.

به گفته رئیس دادگستری، انگیزه این اقدام صرفا به خاطر ایجاد محرمیت با عقد موقت، شناخت بیشتر و رفت و آمد زوج با خانواده زوجه جهت جلوگیری از برخی مسائل و مشکلات شرعی بوده است تا اینکه پس از گذشت ۶ سال اقدام به عقد رسمی و ازدواج کنند.

او افزود: به علت اینکه دختر در این سن آگاهی پایینی دارد و مصلحت نیست عقد موقت هم باشد، ولی زوجه مهریه مشخص شده را بذل کرده (بخشیده است) و زوج مدت باقی مانده عقد را (عقد دو ساله بود) بذل کند؛ بنابراین عقد منتفی و منحل شد تا در زمان مقتضی با اخذ مجوز از دادگاه اقدام به ازدواج رسمی کنند.

وی گفت: طرفین این مساله را پذیرفتند و با رضایت طرفین عقد موقت از بین رفت اما با توجه به اینکه مطابق ماده ۵۰ قانون حمایت از خانواده ( سال ۱۳۹۱)، اقدام زوج، ولی زوجه و عاقد جرم بوده، جهت برخورد قضایی متناسب به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بهمئی و دادسرای ویژه روحانیت اعلام جرم شده است.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۵°