امکان امریه سربازی در شرکت‌های دانش‌بنیان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 27 شهريور 1400
کد خبر : ۷۱۸۸۰۸
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۷
طبق تفاهم نامه‌ای جوانان فعال در شرکت‌های دانش بنیان می‌تواند خدمت مقدس سربازی را در درون شرکت‌های دانش بنیان بگذرانند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور بعد از ظهر سه شنبه در پایان نشست شورای اداری استان سمنان و در جمع خبرنگاران با بیان اینکه این استان ظرفیت‌های فوق‌العاده‌ای دارد، گفت: بخشی از این ظرفیت‌ها مانند معدنی شناخته شده است، اما بخش دیگری نمایان نیست که این بخش شامل شرکت‌های دانش بنیان و نیروی انسانی است.

وی با بیان اینکه استان سمنان بیش از ۸۰ هزار دانشجو و چهار هزار هیئت علمی دارد که در دانشگاه‌ها، مراکز علمی و پارک‌های علم و فناوری مشغول به تحقیق و پژوهش هستند،گفت: کار‌ها در این استان نسبت به سفر پیشین ما به سمنان رشد قابل توجهی دارند و این نشان می‌دهد مسئولان برای ارتقای داشته‌های استان کمر همت بسته‌اند.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه حمایت‌های خاص از حوزه شرکت‌های دانش بنیان و فناوری در سفر به استان سمنان مطرح شده است، گفت: بلافاصله می‌کوشیم تا قول‌هایی که داده شده عملی شود.

ستاری بیان کرد: یکی از مشکلات استان سمنان ضعف در صندوق پژوهش و فناوری است، لذا ما برای بالا بردن سرمایه اولیه صندوق و همینطور واحد‌های فناور بودجه قابل ملاحظه‌ای را می‌گذاریم که البته میزان آن بستگی به مشارکت بخش خصوصی نیز دارد چرا که ۵۱ درصد این صندوق متعلق به بخش خصوصی است و ما آمادگی داریم که بخش دولتی صندوق را توسعه ببخشیم.

وی با بیان اینکه در رتبه‌بندی شرکت‌ها به هر میزانی که بخش خصوصی اعتبار به میان آورد ما نیز در سهم دولتی‌مان به همان اندازه به این طرح کمک می‌کنیم، افزود: ارتقای این صندوق می‌تواند وام‌های خوبی را برای نوآوری و شکوفایی شرکت‌های فناوری و تهیه سرمایه اولیه آن‌ها و هم در زمینه سرمایه‌گذاری بر روی شرکت‌های دانش‌بنیان در اختیار متقاضیان قرار دهد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با بیان اینکه صندوق‌های نوآوری و شکوفایی می‌تواند زمینه خوبی را برای رشد شرکت‌های دانش بنیان به خصوص شرکت‌های کوچکی که در درون پارک‌ها در شهرستان‌ها و استان‌ها فعالیت می‌کنند باشد، گفت: دولت آماده کمک به این صندوق‌ها است.

ستاری با بیان اینکه تفاهم نامه تبدیل چند ساختمان در استان سمنان به پارک علم و فناوری و استقرار شرکت‌های دانش بنیان با هدف کمک به آن‌ها صورت گرفته است، گفت: به هر میزانی که این ساختمان‌ها مهیا شوند، در این بخش کمک‌های دولتی ارائه خواهد شد تا توسعه پارک علم و فناوری استان را از لحاظ فیزیکی و ساختمانی شاهد باشیم.

وی با بیان اینکه شرکت‌های خوبی در زمینه دانش بنیان در سطح استان سمنان مشغول به کار هستند، گفت: خوشبختانه این شرکت‌ها می‌توانند فرهنگ کار آفرینی را ترویج دهند که در این حوزه نیز حمایت‌های لازم به شرکت‌ها داده می‌شود.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با بیان اینکه جوانان عضو شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند سربازی خود را در درون این شرکت‌ها بگذرانند، گفت: این امر با موافقت رهبر معظم انقلاب اسلامی و همکاری سردار باقری از نظام وظیفه صورت گرفت تا بتوانیم کمکی به شرکت‌های دانش بنیان کنیم.

ستاری با بیان اینکه طرح‌های جایگزین سربازی سال‌ها است که مطرح می‌شود، تاکید کرد: این کار از طریق بنیاد نخبگان و شرکت‌های دانش بنیان پیگیری و در آخر بدون سهمیه خاصی متقاضیان اگر بتوانند کیفیتی را که توسط بنیاد نخبگان و ستاد کل نیرو‌های مسلح شده را داشته باشند می‌توانند در این شرکت‌ها سرباز باشند و همان کارشان جز سربازی آن‌ها محسوب شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °