آیت الله آملی لاریجانی: تلاش دشمن باطل و خیالی خام است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:51 - شنبه 08 آذر 1399
کد خبر : ۷۱۸۸۷۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۸
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، تلاش دشمن در القای اختلاف میان مسئولان را تلاشی باطل و خیالی خام دانست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت الله آملی لاریجانی با صدور بیانیه‌ای ضمن تأکید بر حرکت براساس هدایت‌های حکیمانه مقام معظم رهبری، تاکید کرد: ضمن تشکر از تذکرات برخی از اعضای محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام، اینجانب ابائی ندارم که بپذیرم انسان در شرایطی قلم و زبانش دچار لغزش می‌شود و بر قلم و زبان مطالبی جاری می‌شود که خلاف مصلحت است و بلکه گاه خلاف انصاف.

لاریجانی در ادامه افزود: در جایی که گاه قلم بزرگان علم و تقوا طغیان می‌کند و بر قلمشان مطالبی جاری می‌شود که نباید، امکان چنین امری بر طلبه لاشئ ای، چون این فقیر، چندان مستبعد نیست. از نامه اینجانب دلسوزان بسیاری مکدر شدند، در همین جا بر خود فرض می‌دانم که از محضر شریف همه آنان عذرخواهی کنم.

این بیانیه می‌افزاید: آیت الله یزدی حفظه الله منشا خدمات بسیاری در حوزه‌های علمیه بوده اند و سابقه مودت اینجانب با ایشان هم دیرینه. ما همه در یک صفیم و دشمن بی جهت خیال باطل تفرقه افکنی نکند، کدورت بین احبّاء عارضی است و انشاالله خداوند تبارک و تعالی همه کدورت‌ها را خواهد زدود و راه روشن خود را بر بندگان صادقش خواهد کرد.

در این بیانیه آمده است: به گمان بنده همه این‌ها سهل است. آنچه مهم است نقشه‌های دشمن در تفرقه افکنی در میان مسئولان و ایجاد یاس و نا امیدی در میان مردم است. دشمن با اجیر کردن عده‌ای در خارج کشور و همراهی عده‌ای دیگر در داخل تلاش می‌کند با شایعه افکنی و دروغ پردازی به اهداف فوق برسد.

این بیانیه می‌افزاید: در همین راستا برخی سایت‌ها و کانال‌های اجاره‌ای ادعا کردند اینجانب نامه‌ای گلایه آمیز به رهبری معظم نوشته ام و از ایشان استجازه برای سفر به نجف اشرف کرده ام. این ادعا صدرصد کذب است نه نامه‌ای در کار بود و نه استجازه‌ای و تصویر نامه‌ای هم که منتشر کردهاند درصد جعلی بود و خط منتشره هم هیچ شباهتی به خط اینجانب ندارد. غرض آنان القاء یأس و بی اعتمادی در مردم و ایجاد اختلاف در میان مسئولین و حتی القای شایعه اختلاف مسئولان با رهبری بود. البته همه این‌ها خیالی باطل است. مردم ما بصیر‌تر از آن هستند که فریب این شایعات بی اساس را بخورند و مسئولان ما هم فهیم‌تر که این دروغ پردازی‌ها بتواند در صف آنان رخنه ایجاد کند. ما همه در صف واحدیم و در خدمت رهبری نظام و در مسیر روشن انقلاب اسلامی و ارزش‌های والای دینی عمل خواهیم کرد. راه امام قدس الله نفسه الزکیه و رهبری معظم انقلاب حفظه الله تعالی روشن است.

آیت الله آملی لاریجانی در بیانیه خود آورده است: اینجانب همراه میلیون‌ها مسلمان در سراسر جهان اسلام نه فقط اوامر رهبری را واجب الاتباع می‌دانیم، بلکه از صمیم قلب ایشان را باور داریم علم و تقوا و اخلاص و مجاهدت و تیز بینی و درایت و مدیریت فوق العاده ایشان را ولذا اوامر و توصیه‌های ایشان را نه فقط از باب الزام شرعی یا عقلی، بلکه با طوع و رغبت دنبال می‌کنیم. امروز مقاومت در جهان اسلام به یمن پایمردی و رهبری شخص ایشان، به قله‌های عزت رسیده است و این بر احدی پوشیده نیست. عزت ایران اسلامی و مقاومت مردم عزیز ما هم همینطور.

این بیانیه می‌افزاید: "ان الذین امنو و عملوا الصالحات سیجعل لهم الرحمن ودا " و این‌ها البته نکاتی نیست که امروز و در این ساعت عرض می‌کنم بلکه در طول سال‌های متمادی به کرات به مناسبت‌های مختلف بیان کرده ام. مقصود این است که دشمن بی جهت خود را مشغول کرده، کار او آب در هاون کوفتن است.

در این بیانیه آمده است: بوق‌های تبلیغاتی خارجی تلاش کردند از نامه اینجانب به آیت الله یزدی غایت سوءاستفاده را بکنند، تلاش کردند که القاء کنند آن نامه نوعی تعریض و گلایه از نهاد‌های مهم نظام، چون شورای نگهبان و سپاه پاسداران و صداو سیما و ... است. در حالی که واضح است نهاد‌هایی که مایه افتخار متدینان و بلکه هر ایرانی است، نمی‌شود که مورد تعریض اینجانب قرار گیرند. سپاه پاسدارانی که مجاهدت‌ها و تلاش‌های یکایک آنان و به خصوص فرمانده هانش مایه مباهات هر ایرانی است، چگونه ممکن است مورد تعریض مسئولی در این رده باشد و همینطور شورای محترم نگهبان که عالی‌ترین مرجع در باب پاره‌ای تصمیمات مهم در مقام نظارت و در مقام تشخیص خلاف قانون اساسی و خلاف شرع در مصوبات مجلس است.

این بیانیه می‌افزاید: در مورد قوه قضاییه و برخورد‌های آن با فساد چه در داخل قوه وچه در خارج آن، در نامه به روشنی سخن گفته ام. مسلماً این جانب هیچ گاه از شخص یا گروه فاسدی حمایت نکرده و نخواهم کرد و اقدامات بنده در طول ۱۰ سال خدمت در قوه قضاییه گواه این مطلب است. برخورد با فساد و رسیدگی عادلانه نسبت به مجرمان، وظیفه ذاتی دستگاه قضایی است که همه باید از آن حمایت کنند. گلایه بنده از اصل رسیدگی به فساد‌ها نبود، بلکه از پاره‌ای فضاسازی‌های رسانه‌ای و شایعات بی اساسی بود که متأسفانه توسط برخی دامن زده می‌شود. آنچه دستگاه تبلیغاتی دشمن و برخی اذناب داخلی آنان بافته اند سوء فهم و سوء برداشت و بلکه سوء استفاده مغرضانه آنان است. گرچه می‌پذیرم که باید نامه با لحن درست‌تر و دقت بیشتری نگاشته می‌شد تا جلوی این سوء استفاده‌ها گرفته شود. مقصود اینجانب از پاره‌ای گلایه‌ها تصورات و اقدامات غلط برخی افراد در برخی از این نهاد‌ها بود که امیدوارم با تدبیر صحیح مسئولان مرتفع شود.

آیت الله لاریجانی در بیانیه خود تاکید کرد: در پایان بار دیگر از همه دلسوزانی که نامه اینجانب موجب کدورت خاطرشان شده است عذرخواهی می‌کنم و امیدوارم همه با اجتناب از حواشی و عوارض، در صف واحد، برای رفع مشکلات مردم که حقیقتاً امروز کمر شکن است، تلاش کنیم که اگر با اخلاص در راه خدا گام برداریم نصرت خداوند قطعی است: ان تنصر الله ینصرکم و یثبت اقدامکم؛ و آخر دعوانا أن الحمدلله رب العالمین.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۸°