برخورد با متخلفان با نماد "اعتماد الکترونيکی"
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 29 شهريور 1400
کد خبر : ۷۱۸۹۱۷
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۶
معاون فضای مجازی دادستان کل کشور گفت: نماد اعتماد الکترونيکی (E Namad) آماده دریافت گزارشات مردمی درباره تخلفات سایت های کسب و کار اینترنتی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

علی رهبری رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت در گفتگو با 18:30 از راه های تشخیص وب سایت های معتبر معرفی کسب و کارهای اینترنتی گفت و افزود: یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی است.

رهبری از جلسات در کمیته نظارت بر کسب و کارهای اینترنتی از ابتدای سال 98 گفت و افزود:روش های نظارت بر کسب و کارهای اینترنتی سنتی و انسان محور است.

در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد.

او گفت: ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل کنند و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

برخورد با متخلفان با نماد

معاون فضای مجازی دادستان کل کشور گفت: اطلاع رسانی به عهده مرکز گذاشته شده است و به مرور ماه مردم با کسب و کارهای مختلف آشنا می شوند.

علی رهبری از اجرای 3 فاز در گام اول برای نظارت کسب و کارهای اینترنتی خبر داد و گفت: مقابله با جعل لگوی الکترونیکی، شناساسی کسب و کارهای و خدمات ممنوعه و شناسایی کسب و کارهایی که فعالیت آنان ابطال شده است.

معاون فضای مجازی دادستان کل کشور با بیان اینکه تعداد کل نماد الکترونیک 54 هزار نماد می باشد، گفت: از سناریوهای دیگر که بتواند برای بلوغ و روشن شدن موارد دیگر تخلفات را پایش کند استفاده می کنیم.

او از جلب اعتماد نماد معتبر در وب سایت های مختلف گفت و افزود: مردم به سایت نماد الکترونیکی https://enamad.ir مراجعه کنند و از درستی وب سایت های دارای نماد معتبر مطلع شوند.

رهبری گفت: محدود به قابلیت های انسانی نیستیم.

علی رهبری گفت: بخش نظارت مرکز کسب و کارهای الکترونیکی شروع کار را بسیار سخت خواهد گرفت. کسب و کارهای نوپا و استارت آپ ها که بدون آثار و ضرر و زیان جانی به فعالیت می پردازند. این طرح به طرح سند باکس یا جعبه شنی در جهان معروف است.

برخورد با متخلفان با نماد

معاون فضای مجازی دادستان کل کشور در ارتباط تلفنی با 18:30 از برخی تخلفات در کسب و کارهای مجازی گفت و افزود: سایت "ای نماد" و سایت اینترنت دات آی آر می توانند تخلفات را پیگیری کنند.

جاویدنیا  گفت: پیگیری قانونی وب سایت ها متخلف ثبت شده زمان زیادی نمی برد.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸.۷۹°    ۲۲.۹۹°