مرغ جانسون یه پا دارد

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:17 - چهارشنبه 07 خرداد 1399
کد خبر : ۷۱۸۹۲۴
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۶
نخست وزیر انگلیس قول داد در اجرای برگزيت تعلل نكند، در غير اين صورت بهتر است بميرد!
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
"بوریس جانسون" که 21 نفر از هم‌حزبی‌های شورشی خود را از پارلمان اخراج کرد همچنان در اصراری لجوجانه بر خروج از اتحادیه اروپا تاکید می کند.
 
او که با تایید ملکه الیزابت فعالیت پارلمان انگلیس را تا ۱۴ اکتبر ۲۰۱۹ (۲۲ مهر ۹۸) به مدت ۵ هفته، دقیقا پیش از فرارسیدن مهلت بریگزیت (۳۱ اکتبر ۲۰۱۹ / ۹ آبان ۹۸)، به حالت تعلیق در آورده است امروز (پنج شنبه) گفت: حتی اگر بمیرد باید انگلیس روز ۳۱ اکتبر از اتحادیه اروپا خارج شود.
 
نخست‌وزیر انگلیس که پیش از جلسه دیروز پارلمان تهدید کرده بود در صورت ممانعت پارلمان از برگزیت اقدام به برگزاری انتخابات زودهنگام خواهد کرد، روز سه‌شنبه 16 اکتبر (24مهر) را به عنوان تاریخ برگزاری انتخابات زودهنگام در انگلیس اعلام کرد.
 
همزمان با بحران برگزیت در انگلیس مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا با بوریس جانسون دیدار کرد.
جانسون در این دیدار مشکلات مربوط به خروج انگلیس از اتحادیه اروپا (برگزیت) را کم اهمیت دانست و گفت: همیشه سرش شلوغ است و اروپا دیگر جای انگلیس نیست.

دونالد ترامپ که در عمل پابند هیچگونه تعهد و پیمانی نیست به معاون خود در سفر به انگلیس و دیدار با نخست وزیر این کشور پیغام داد تا آمریکا را بعنوان پشتیبان جانسون در خروج از اتحادیه اروپا معرفی کند.

مایک پنس امروز (پنج شنبه) گفت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از او خواسته است تا به بوریس جانسون اطمینان دهد که آمریکا از تصمیم انگلیس برای ترک اتحادیه اروپا حمایت می‌کند و همچنین آماده است تا هر چه زودتر درباره یک توافق تجاری آزاد با انگلیس مذاکره کند.

جانسون هم در پاسخ ذوق زده شد و قول ترامپ را "فوق العاده دانست و ابراز امیدواری کرد موانع تجاری بر سر راه محصولات انگلیسی برداشته شود.

از طرف دیگر خبرگزاری رویترز به نقل از "بوریس جانسون" که امروز در دفتر کار خود با نخست وزير اسرائيل ملاقات كرده است از مذاکره دشوار با آمریکایی ها گفت.

ترامپ را امروزه می‌توان پیمان شکن‌ترین سیاستمدار جهان دانست. ترامپ نه تنها عهد برجام را شکسته است (۱۸ اردیبهشت ۹۷) بلکه در دو سال اخیر از سازمان‌ها و توافق هایی همچون "یونسکو" ، "پاریس"، "نفتا"، پیمان تجاری "اقیانوس آرام"، "نیویورک" و مانند آن نیز خارج شد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °