سردار سلامی: سرشت سپاه برگرفته از عاشوراست
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:06 - يکشنبه 30 شهريور 1399
کد خبر : ۷۱۸۹۶۵
تاریخ انتشار : جمعه ۱۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۵
فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: سرشت و گِل وجودی سپاه از گُل وجود عاشورا ریشه گرفته و سپاه نتیجه عاشورا و عاشورا بزرگترین حادثه جاودانه تاریخ است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 سردار سرلشکر حسین سلامی روز جمعه در جمع فرماندهان و مسئولان سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر افزود: عاشورا به ما میگوید با هیچ بهانه‌ای نباید میدان را ترک کردچراکه اگر کسی لباس جهاد را از تن در کند خداوند لباس ذلت را بر او می‌پوشاند.

وی بیان کرد: لباس جهاد برای ما شرف، افتخار و فضیلت است و امروز مکلف به دفاع از اسلام، احیای مجد و عظمت اسلام و آزاد کردن مسلمانان از اسارت و بردگی جاهلیت مدرن هستیم.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: این ملت در یک تاریخ فشرده ۴۰ ساله قدرت گرفته و اسلام در این کشور به حاکمیت رسیده است.

سلامی گفت: اسلام نظامی قدرتمند را تشکیل داد آن هم قدرتی که توانست ابتکار عمل و میدان را از قدرت‌های بزرگ و به ظاهر قدرتمند دنیا را در تاریخ بگیرد و آن‌ها را متوقف و دشمنان را افسرده، پژمرده و عاجز کند.

وی ادامه داد: ما منطق غلبه را بر اساس تعالیم پیشوایان بزرگ انقلابمان آموخته ایم هم امام راحل و بعد از آن بیش از ۳۰ سال رهبری، رهبری بزرگ بر منطق وحی و حکمت است.

فرمانده سپاه پاسددران انقلاب اسلامی گفت: این حکمت الهام یافته از کلام الهی، نقطه مرکزی تدبیر انقلاب، ژرف اندیش آگاه و مسلط بر اعماق اندیشه و تفکر دشمنان توانسته است جنگ‌های چند بعدی دشمنان را با معنای شکست تفسیر کند.

وی اظهار کرد: تحریم اقتصادی نتواسته است ملت ما را از ادامه جهاد بزرگ خود باز دارد، همه مردم به صحنه آمده اند و کشورمان را قتلگاه سیاست‌های اقتصادی دشمن کرده اند.

سلامی تاکید کرد: هیچ یک از شهر‌های ما چهره شهر‌های یک کشور تحریم شده را ندارد و هیچ جای این کشور نمایان گر یک کشور تحریم شده جهانی نیست.

وی در ارتباط با استان بوشهر نیز گفت: بوشهر سرزمین بیرق دار جهاد با استعمار است و تاریخ و حال این سرزمین به یکدیگر متصل است.

سلامی افزود: تاریخ این سرزمین شاهد دفن شدن رویا‌های استعمارگران است و هنوز گورستان انگلیسی‌ها در شهر دیده می‌شود.

وی بیان کرد: دست‌های آمریکایی‌ها در اینجا بالا رفته و مردانی که در این دیار هستند شکست دادن دشمن را هنرمندانه می‌دانند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۳۲°