فاجعه انسانی در کمین زنان یمنی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:29 - جمعه 24 مرداد 1399
کد خبر : ۷۱۹۰۰۲
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۱
مدیر اجرایی صندوق جمعیت ملل متحد به وقوع فاجعه انسانی برای زنان یمنی هشدار داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
کانیم افزود: هر دو ساعت یک زن یمنی به خاطر کمبود امکانات بهداشتی و درمانی به هنگام وضع حمل جان خود را از دست می‌دهد.

وی گفت: ۱۰۰ بیمارستان از ۲۶۸ بیمارستانی که تحت پوشش صندوق سازمان ملل است، تعطیل شده است.

مدیر اجرایی صندوق جمعیت ملل متحد افزود: پیش بینی می‌شود تا پایان ماه سپتامبر ۷۵ بیمارستان دیگر در یمن به خاطر کاهش کمک‌ها بین المللی تعطیل شود.

کانیم افزود: تعطیلی بیمارستان‌ها در یمن به صورت مستقیم بر ۶۵۰ هزار زن که نیاز به خدمات بهداشتی و درمانی هستند تاثیر خواهد گذاشت.

وی گفت: در صورتی که بیمارستان‌هایی که تحت پوشش صندوق سازمان ملل هستند تعطیل شود، بیش از یک میلیون زن یمنی با مشکل روبه رو خواهند شد.

پیش‌تر نیز صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) در گزارشی اعلام کرده بود که به دلیل ضعف امکانات درمانی و بهداشتی در یمن، هر دو ساعت یک مادر و ۶ نوزاد جان خود را در این کشور از دست می‌دهند.

جنگ تحمیلی ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان علیه یمن روزانه ادامه دارد و محاصره همه جانبه این کشور اوضاع وخیمی را برای غیرنظامیان از جمله کودکان و زنان ایجاد کرده است.

این جنگ همچنین، میلیون‌ ها یمنی را با بحران شدید گرسنگی و قحطی روبه رو کرده است؛ به گونه‌ای که سازمان ملل متحد در گزارشی، کمبود شدید مواد غذایی و دارو در این کشور را «بزرگ‌ترین فاجعه انسانی» نامید.

عربستان و امارات از ششم فروردین سال ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کردند تا به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادخواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشانند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۸°