چرا طلای دست دوم نخریم؟

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:39 - جمعه 20 تير 1399
کد خبر : ۷۱۹۰۳۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۶
رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر اتاق اصناف کشور: استقبال از طلای دست دوم به گمان ارزان بودن و کم اجرت موجب شده برخی واحدهای زیرزمینی این کار را انجام دهند که به دلیل نداشتن عیار استاندارد قابل کنترل و پیگیری نیست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

کشتی آرای گفت: طلای دست دوم کالایی است که با دیگر کالاها متفاوت است. مردم برای صرفه جویی در پرداخت هزینه ها و پس انداز اقدام به خرید طلای دست دوم می کنند اما در حال حاضر عده ای از این فرصت سواستفاده می کنند به این طریق که در قالب طلای دست دوم اجناسی را به مردم می فروشند که عیار استانداردی ندارند. 

او افزود: مصنوعاتی که در کشور تولید می شود کد رهگیری دارد که تحت کد استاندارد تولید می شود و بر عیار آن کنترل می شود. نوع عیار که 750 به بالاست و کد رهگیری که سازمان ملی استاندارد به واحدهای طلاسازی می دهد با حرف اول شهر مربوطه تولید می شود. 

کشتی آرای افزود: تخلفات در حوزه استاندارد سازی عیار مصنوعات پیگیری می شود اما اگر طلایی کد استاندارد نداشته باشد قابل کنترل نیست. 

استقبال از طلای دست دوم به گمان ارزان بودن و کم اجرت موجب شده برخی واحدهای زیرزمینی و استیجاری این کار را انجام دهند که قابل کنترل و پیگیری نباشد.

رئیس کمیسیون اختصاصی طلا و جواهر گفت: به مردم توصیه می شود بیشتر از واحدی خرید کنند که دارای جواز کسب اتحادیه طلا و جواهر باشد، کد استاندارد داشته باشد و فاکتور داشته باشد که هم از نظر قانون درست است هم اینکه شخی می تواند از خرید خود مطمئن باشد. 

کشتی آرای درباره طلاهای ترکیه نیز که وارد کشور می شود گفت: ورود مصنوعات از هر کشوری ممنوع است و ممکن است ازطریق قاچاق وارد کشور شده باشد. رنگها مانند وزن طلا موقع فروش محاسبه می شود و می تواند موجب ضرر و زیان شود یا اینکه ایجاد حساسیت شود. 

برچسب ها: طلا ، جواهر
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵°    ۳۶°