چهل و سومین شنبه اعتراض در فرانسه

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:21 - يکشنبه 17 آذر 1398
وزارت بهداشت یمن: بسته شدن فرودگاه صنعاء از سفر ۳۲۰ هزار یمنی به خارج برای درمان جلوگیری کرده است وزارت بهداشت یمن: نزدیک ۳ میلیون کودک زیر ۵ سال به سوءتغذیه دچار هستند؛ اگر کمک‌رسانی نشود هر ده دقیقه یک نفر از آنها می‌میرد
کد خبر : ۷۱۹۰۴۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۸
در آستانه آغاز فصل کاری در فرانسه، چهل و سومین شنبه اعتراضات در این کشور با حضور بیشتر مردم همراه بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 با دستگیری ده‌ها نفر از معترضان به سیاست‌های دولت فرانسه به نظر می‌رسد بار دیگر و در آستانه سالگرد جنبش ضدسرمایه داری، اعتراضات در این کشور در حال اوج گیری است.
 
چهل و سومین شنبه اعتراضات با شروع فصل کاری و بسیج گسترده مردمی در سراسر فرانسه برپا شد.

شهر‌های پاریس، مون پلیه، بوردو، نانت، استراسبورگ، مارسی، لیون و لیل از جمله محل‌های اصلی برپایی تظاهرات اعتراضی به سیاست‌های دولت مکرون بود که در برخی از این شهر‌ها با دخالت پلیس ضد شورش و استفاده از گاز اشک آور درگیری‌ها و تنش‌هایی مشاهده شد.

اما در پاریس معترضان قصد داشتند به خیابان شانزه لیزه کانون درگیری‌ها و اعتراضات بیایند که با تفتیش و بازرسی‌های پلیس مخفی و بازداشت‌های گسترده پلیس؛ موفق به این کار نشدند.
 
پلیس از بازداشت ۸۹ نفر در پاریس خبر داده است، اما به گفته شاهدان بیش از این تعدا با اتوبوس‌های مخصوص پلیس به بازداشت گاه منتقل شدند.

با نزدیک شدن به سالگرد اعترضات پرتنش و بی سابقه روز‌های شنبه در فرانسه، معترضان به نظام سرمایه داری و سیاست‌های دولت مکرون قصد دارند در زمان باقی مانده تا ۱۷ نوامبر و برای رسیدن به خواسته‌های بر زمین مانده شان تظاهرات‌های گسترده تری برپا کنند.
 
در جریان بیش از ۹ ماه اعتراضات مردمی به نظام سرمایه داری در فرانسه تاکنون ۱۱ نفر کشته و حدود ۱۴ هزار نفر زخمی یا بازداشت شده اند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳°    ۱۰°