ماجرای نصب کارتخوان در مطب پزشکان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
16:39 - دوشنبه 20 مرداد 1399
کد خبر : ۷۱۹۰۹۲
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۳
معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی با اشاره با خواسته جامعه پزشکان بر همگانی شدنِ استفاده از کارت خوان گفت: از این به بعد سازمان نظام پزشکی برای اجرای قانون استفاده از کارت خوان ها در مطب را پیگیری خواهد کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

محمد جهانگیری در گفتگو با 18:30 با اشاره به ثبت نام 59 هزار نفری پزشکان تا جمعه گذشته در سامانه سازمان امور مالیاتی گفت: جامعه پزشکان تا پیش از ثبت قانونی آن درباره جامعیت استفاده از کارت خوان برای همه صنوف اعتراضاتی داشته است اما پس از آن استقبال خوبی شده است.

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی با بیان اینکه استفاده از کارت خوان و ثبت آن در سازمان امور مالیاتی با یکدیگرمتفاوت است، گفت: از هفتم مرداد (98) جامعه پزشکی پس از این قانون (استفاده از کارت خوان و الحاق آن در سامانه سازمان مالیاتی) رشد بسیار خوبی داشته است.

جهانگیری با بیان اینکه بسیاری از پزشکان مشغله زیادی دارند و یا در مسافرت هستند، گفت: در روز های اول اعلام ثبت نام برخی شرکت ها واسطه ثبت کارخوان در سامانه امور مالیاتی آماده کار نبودند.

ماجرای نصب کارتخوان در مطب پزشکان به کجا کشید؟

محمد جهانگیری معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی گفت: خواسته جامعه پزشکان جامعیت و همگانی شدن استفاده از کارت خوان ها در صنوف مختلف کشور بود و اینکه نباید تبعیض باشد.

جهانگیری گفت: از این پس سازمان نظام پزشکی برای اجرای قانون از ابتدای مهر 98 هر مطب و پزشکی که کارت خوان نداشته باشد را پیگیری خواهد کرد.

او گفت: مالیات صرفا با کارت خوان نیست بلکه از جمع درآمدهای مختلف است از طرفی در سال 97 پزشکان از نظر تعرفه پزشکی هیچگونه فشاری به مردم نیاوردند.

ماجرای نصب کارتخوان در مطب پزشکان به کجا کشید؟

علی رستم‌پور - مدیرکل تنظیم مقررات و نظارت بر برون سپاری سازمان مالیاتی نیز باحضور در گفتگوی 18:30 بابیان اینکه الزام ثبت کارتخوان از 22 مرداد به 15 شهریور 98 تغییر کرد، گفت: هر پزشک در هر لحظه که بخواهد حتی در منزل می تواند حساب کارتخوان در مطب خود را به سامانه امور مالیاتی ملحق کند.

رستم پور گفت: آنچه که باعث تغییر زمان ثبت کارتخوان مطب پزشکان به سامانه امور مالیاتی شد صرفاً آموزش استفاده از کارخوان نبود بلکه ابهامات فنی و زیر ساختی برای اتصال به نظام مالیاتی باعث این تغییر زمان الزام شد.

مدیرکل تنظیم مقررات و نظارت بر برون‌سپاری سازمان مالیاتی با بیان اینکه هدف شفاف سازی است نه اخذ مالیات، افزود: شرط پذیرش کارتخوان پزشک ملحق شده به امور مالیاتی، اتصال کارتخوان به حساب خود پزشک است.

او گفت: از شاخصه های این طرح می توانیم به عدالت اجتماعی و عدالت مالیاتی نام برد که هر کس بر اساس درآمدش در جامعه باید مالیات بپردازد.

او گفت: باید حافظه مالیاتی روی سرور های شرکت های ارائه خدمات پرداخت یا "پی اس پی" نصب شود تا اطلاعات مالی مطب بدون دخل و تصرف در سازمان نظام مالیاتی ذخیره شود.

رستم‌پور با بیان اینکه از 12 شرکت ارائه خدمات پرداخت دعوت شده تمام شرکت ها آماده کارند. پزشکان می توانند به کمک این شرکت ها و بانک مرکزی همه کارتخوان های خود را که متصل به حساب پزشک است ثبت کنند.

برچسب ها: کارت خوان ، مطب ، پزشکان
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۴°    ۳۷°