نام های حسین و ابوالفضل چقدر محبوب اند؟

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:17 - پنجشنبه 08 اسفند 1398
کد خبر : ۷۱۹۱۲۳
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۰
سازمان ثبت احوال در گزارشی تعداد ایرانیانی را که نامشان حسین، ابوالفضل و زینب است، منتشر کرده که بر اساس آن می توان گوشه ای از محبت و علاقه آنها به فرزندان علی (ع) را دید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 محمد، علی، امیرحسین و ابوالفضل در بین نوزادان پسر و نام‌های زهرا، حلما، یسنا و زینب در بین نوزادان دختر بیشترین فراوانی را در سال گذشته داشته است.

 براساس آمار‌های سازمان ثبت احوال کشور، تاکنون سه میلیون و ۶۷۷ هزار و ۲۶۸ شناسنامه به نام «حسین» و یک میلیون و ۱۱۶ هزار و ۳۴۴ شناسنامه نیز به نام «زینب» در کشور صادر شده است.

بعد از دو نام حسین و زینب، اسامی «عباس» با یک میلیون و۷۴ هزار و ۴۶۲ نفر، «رقیه» با ۸۲۱ هزار و ۸۰۲ نفر، «اکبر» با ۷۴۶ هزار و ۸۴۴ نفر، «لیلا» با ۷۲۰ هزار و ۴۱۹ نفر، «ابوالفضل» با ۶۹۹ هزار و ۴۹۲ نفر، «اصغر» با ۶۰۵ هزار و ۴۴۲ نفر، «قاسم» با ۳۶۹ هزار و ۸۸۹ نفر نام و «کلثوم» با ۲۱۸ هزار و ۷۰ نفر بیشترین فراوانی را در میان اسامی برگرفته از قیام امام حسین (علیه السلام) و یارانش دارند.

براساس این گزارش، در ماه محرم سال گذشته نام «امیرحسین» با فراوانی (۲۳۱۵) محبوب‌ترین نام برای پسران بود.

در این میان نیز نام‌های حسین، ابوالفضل، امیرعباس، محمد حسین و علی اصغر نیز به ترتیب دارای فراوانی‌های (۲۰۵۰)، (۱۶۳۵)، (۱۴۷۶)، (۱۳۱۲) و (۸۳۶) و برای دختران نیز در این ایام اسامی زینب و رقیه دارای فراوانی‌های ۱۳۶۵ و ۵۹۷ بودند.

اینفوگرافی ایسنا از این گزارش:
نام های حسین و ابوالفضل چقدر محبوب اند؟
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۱۱°