افزایش بهای نفت

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:33 - يکشنبه 22 تير 1399
کد خبر : ۷۱۹۱۴۰
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۱
بهاي دو شاخص عمده نفتي جهان، يعني ‏‏نفت خام سبك و شيرين شاخص ‏‏نيويورك و ‏نفت ‏خام سبك ‏‏برنت درياي شمال ، در پايان معاملات روز گذشته بازار نيويورك، افزايش يافت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
بهای ‏هر بشکه نفت خام سبک ‏برنت دریای شمال که ‏از آن به عنوان ‏یکی از مهمترین مراجع قیمت گذاری نفت داد و ستد شده در ‏‏بازار‌های بین المللی و پایه‌ای برای قیمت ‏گذاری دیگر انواع نفت ‏در بازار اروپا ‏استفاده می‌شود، برای تحویل در ماه نوامبر با یک دلار و دو سنت معادل یک و شش صدم درصد افزایش نسبت به پایان معاملات روز کاری پیشین، به ۶۲ دلار و ۵۲ سنت رسید.
بهای هر بشکه نفت خام سبک و ‏‏شیرین (وست تگزاس اینترمدییت‏) هم که بیشتر برای ‏‏قیمت گذاری نفت مصرفی ‏‏آمریکا، به کار ‏برده می ‏شود در پایان معاملات ‏بازار نفتی ‏نیویورک، ‏برای تحویل ‏در ماه تحویل در ماه اکتبر با ۱ دلار و ۳۳ سنت معادل دو و چهار دهم درصد افزایش نسبت به پایان معاملات روز کاری پیشین، به ۵۷ دلار و ۸۵ سنت رسید.
رابرت یاگر، کارشناس ‏شرکت خدمات مالی و ‏بانکداری ‏‏میزوهو (Mizuho Securities) که ‏‏اطلاعات ‏و تحلیل‌های ‏لازم ‏در خصوص مسائل نفتی ‏و ‏‏انرژی را نیز ارائه ‏میکند، ‏‏دراین باره ‏میگوید: وزیر انرژی جدید عربستان سعودی به طور کلی گفت او سیاست کاهش تولید نفت را که سلف وی در پیش گرفته بود ادامه خواهد داد. این اعلام نظر به همه کسانی که در این خصوص شک و تردید داشتند اطمینان خاطر داد.
برکناری خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان سعودی، باعث شک و تردید درباره مسیری شد که سلف وی در پیش گرفته بود. وزیر جدید انرژی عربستان سعودی برادر ناتنی محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی، است.
عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی جدید عربستان سعودی، روز دوشنبه در اظهار نظری اعلام کرد با کاهش تولید نفت به منظور جذب مازاد نفت بازار موافق است.
وی خاطر نشان کرد سیاست نفتی کشورش که یک سوم کل تولید سازمان کشور‌های صادر کننده نفت (اوپک) را در اختیار دارد، این است مسیری که در خصوص کاهش تولید نفت در پیش گرفته شده است، تغییر ندهد.
نمایندگان سازمان کشور‌های صادر کننده نفت (اوپک) و شرکای غیر عضو آن به ویژه روسیه قرار است روز پنجشنبه این هفته در ابوظبی نشستی را درباره اجرای توافقنامه محدود سازی تولید و صادرات نفت به منظور تثبیت قیمت‌ها و بر قراری تعادل میان عرضه و تقاضا برای نفت در سطح جهان، برگزار کنند.
برکناری وزیر انرژی عربستان سعودی، چند روز بعد از کنار گذاشتن او از ریاست شرکت نفتی آرامکو انجام گرفت.
سرمایه گذاران و کارشناسان بازار‌های مالی و بخش انرژی بر این باورند که کنار گذاشتن خالد فالح، حاکی از نارضایتی قدرت حاکم از علمکرد وی در خصوص قیمت کنونی نفت در بازار جهانی است. آن‌ها بر این باورند که عرضه سهام شرکت آرامکو به بازار بورس با این قیمت مناسب نیست.
کارستن فرخچ (Carsten Fritsch)، کارشناس بخش کارگزاری ‏نفت ‏‏‏و انرژی ‏‏کومرتسبانک آلمان‏، در ‏‏تحلیل ‏‏نوسانات قیمت نفت در ‏‏معاملات ‏‏امروز ‏بازار جهانی می ‏‏‏‏گوید: عامل دیگری که در افزایش قیمت نفت در بازار جهانی تاثیر داشته است انتشار خبر افزایش واردات نفت چین در ماه اوت امسال است. چین با توجه به اینکه بزرگترین وارد کننده نفت در جهان است هر گونه خبر در خصوص افزایش یا کاهش واردات بر قیمت نفت در بازار جهانی تاثیر می‌گذارد.
این کارشناس افزود بر اساس آمار و ارقام رسمی که منتشر شد، واردات نفت چین در ماه اوت امسال با سه درصد افزایش در مقیاس ماهانه، یعنی نسبت به ماه گذشته به ۴۲ میلیون و ۱۷۰ هزار بشکه رسید.
برچسب ها: نفت ، افزایش
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۴°    ۳۳°