جزئیات آیین نامه پوشش بیمه سلامت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 11 مرداد 1400
کد خبر : ۷۱۹۱۸۷
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۴
مدیر عامل سازمان بیمه سلامت: سازمان بیمه سلامت، موظف به پوشش بیمه‌ای افراد فاقد بیمه سلامت در کشور است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با بیان این مطلب در برنامه پیگیری شبکه خبرگفت:بر اساس آمار اعلام شده ۱۰ درصد از جمعیت کشور، حدود ۷ میلیون نفر فاقد پوشش بیمه‌ای هستند.
موهبتی گفت: بر اساس آنچه در هیئت وزیران به تصویب رسیده، سازمان بیمه سلامت می‌بایست بر اساس میزان درآمد خانوار، ارزیابی وسع و...، نسبت به پوشش بیمه‌ای افراد فاقد بیمه پایه در کشور اقدام کند.
وی افزود: بر اساس این آیین نامه، استفاده از مزایای بیمه پایه سلامت برای بیمه شدگان جدید موضوع این آئین نامه و یا بیمه شدگانی که بیش از یک ماه از تاریخ انقضای بیمه نامه آن‌ها گذشته باشد مشمول دوره انتظار ۱۰ روزه است.
موهبتی گفت: خانوار‌های فاقد بیمه پایه سلامت مکلفند ظرف ۶ ماه از ابلاغ این آئین نامه با مراجعه به مراکز اعلام شده سازمان بیمه سلامت، نسبت به بیمه نمودن خود و پرداخت سهم خود از حق بیمه در چارچوب مفاد این آئین نامه اقدام کنند.
مدیر عامل بیمه سلامت با اشاره به این که بعد از ۶ ماه دیگر تسهیلات برای پرداخت حق بیمه حذف خواهد شد گفت:آن دسته از خانوار‌هایی بر اساس ارزیابی وسع و استعلام از وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی توان مالی ندارند رایگان، وخانوار‌هایی که بین ۴۰ درصد تا حداقل حقوق درآمد دارند، از ۵۰ درصد یارانه دولت برای بیمه سلامت برخوردار می‌شوند.
وی افزود:افرادی هم که درآمدشان بیش از حداقل حقوق، بر اساس مصوبه شورای عالی کار و دستمزد، سرانه کامل حق بیمه را پرداخت خواهند کرد.

 

برچسب ها: پوشش ، بیمه ، سلامت
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °