لزوم افزایش صادرات کالا به کشور‌های همسایه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 29 شهريور 1400
کد خبر : ۷۱۹۲۶۶
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۷
وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه اقتصاد مقاومتی استان آذربایجان شرقی بر لزوم افزایش صادرات کالا به کشور‌های همسایه تاکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
رضا رحمانی روز پنجشنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی آذربایجان شرقی، توجه به اقتصاد مقاومتی را شاه کلید حل مشکلات اقتصادی کشور در دوران تحریم دانست و گفت: بعد از نامگذاری امسال به سال رونق تولید از سوی رهبر معظم انقلاب وزارت صمت، با هدف رونق تولید داخلی و بهبود کیفیت تولید، هفت عنوان محوری را اولویت کاری خود انتخاب کرده است.
 
او با اشاره به ظرفیت‌های اقتصادی و صنعتی استان، گفت: تبریز و آذربایجان، نقش بسیار موثری در رونق تولید دارند و بر همین اساس انتظار داریم که شاهد پیشتازی آذربایجان شرقی در مسیر رونق تولید در مقایسه با استان‌های دیگر باشیم.


وزیر صنعت، معدن و تجارت بر ضرورت تلاش برای افزایش صادرات غیرنفتی به کشور‌های همسایه تاکید کرد و گفت: در حال حاضر، ۲ درصد واردات کشور‌های همسایه از ایران است که اگر این رقم به چهار درصد افزایش یابد، ۵۴ درصد از صادرات غیرنفتی کشورمان به این کشور‌ها خواهد بود.

رحمانی از آغاز انقلاب معدنی برای بهره برداری از ذخایر معدنی و تلاش برای فرآوری معادن در کشور خبر داد و افزود: حرکت از مونتاژکاری به سمت نوآوری، حمایت از استارتاپ ها، جذب نیرو‌های بومی در شرکت‌های بزرگ، انتقال تمامی حساب‌های مالی معادن کشور به استان محل فعالیت و کاهش وابستگی ایران به آلومینا با توجه ویژه به راه اندازی کامل پروژه نفلین سینیت سراب از جمله اولویت‌های وزارت صمت است.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸.۷۹°    ۲۲.۹۹°