جزئیات پرداخت یارانه بیمه سلامت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 30 شهريور 1400
کد خبر : ۷۱۹۲۷۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۱
معاون سازمان بیمه سلامت جزئیات پرداخت یارانه بیمه سلامت به گروه های مختلف جامعه را تشریح کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
کوروش فرزین در گفتگوی ۱۸:۳۰ درباره مصوبه اخیر هیئت دولت مبنی بر پوشش بیمه‌ای افراد فاقد بیمه پایه گفت: از آنجایی که سازمان بیمه سلامت مهمترین سازمان دولتی و اهرمی برای اجرای سیاست‌های بیمه‌ای در کشور است، وظیفه اجرای این مصوبه طبق آئین نامه اجرایی به این سازمان محول شد.

او گفت: اصلی‌ترین بخش این مصوبه که به تازگی به تصویب هیئت وزیران رسیده، این است که پوشش بیمه‌ای بر اساس وسع و میزان درآمد افراد اختصاص یابد.
 
جزئیات پرداخت یارانه بیمه سلامت
او ادامه داد: کسانی که فاقد هرگونه پوشش بیمه‌ای هستند، از مزایای این طرح در بازه زمانی ۶ ماهه منتفع خواهند شد و کسانی هم که تاکنون از از این نوع یارانه استفاده کرده اند؛ پوشش بیمه‌ای آن‌ها رایگان است.

معاون سازمان بیمه سلامت درباره مکانیزم ارزیابی درآمد افراد تصریح کرد: در صندوق‌های مختلف سازمان و صندوق‌های حمایتی طی یکسال افراد هدف بررسی می‌شوند تا آن‌ها هم بتوانند فعالانه در پرداخت حق سرانه مشارکت کنند.

فرزین افزود: بر اساس آئین نامه، در ارزیابی وسع افراد به سه گروه دسته بندی می‌شوند؛ دسته اول کسانی هستند که زیر ۴۰ درصد حداقل حقوق و دستمزد دارند و مشمول صد درصد یارانه سلامت می‌شوند و درصورت بررسی وضعیت سرپرست خانوار و همه اعضای خانواده، یارانه شامل حق بیمه خانوار می‌شود.

او ادامه داد: دسته دوم شامل افدای است که ۴۰ تا ۱۰۰ درصد حداقل حقوق و دستمزد مصوبه هیئت دولت درآمد داشته و مشمول ۵۰ درصد یارانه سلامت خواهند شد.

معاون سازمان بیمه سلامت گفت: دسته سوم نیز کسانی هستند که بالای ۱۰۰ درصد حداقل حقوق و دستمزد درآمد دارند که باید ۱۰۰ درصد حق بیمه خود را بپردازند.

او گفت: بر این اساس، از اینکه یارانه سلامت به جمعیتی که توان پرداخت حق سرانه را ندارند سوق می‌یابد تحول بزرگی است تا این افراد هم بتوانند از پوشش بیمه‌ای برخوردار شوند.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳۰.۱۴°    ۳۰.۱۴°