تلاش افغانستان برای پاکسازی از تروریست های داعش

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:07 - يکشنبه 31 شهريور 1398
آغاز رژه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به مناسبت سی ونهمین سالگرد دفاع مقدس در سراسر کشور این مراسم در تهران در جوار حرم مطهر امام راحل در حال برگزاری است در این مراسم دستاوردها و توانمندی‌های دفاعی نیروهای مسلح به نمایش گذاشته می‌شود رئیس جمهور: مقاومت ۸ ساله دفاع مقدس است که امروز دشمنان این سرزمین را برای تحمیل جنگی دیگر به تردید و پشیمانی وا داشته است آقای روحانی(در مراسم رژه نیروهای مسلح در تهران): دشمن در سال‌های اخیر به جای جنگ نظامی، جنگ اقتصادی و به تعبیر درست تروریسم اقتصادی را علیه ملت ما آغاز کرده است مردم ما در ۴۰ سال گذشته فشار‌های زیادی را تحمل کرده‌اند اما امروز با اتحاد و با جهاد در میدان اقتصادی از این تنگه سخت عبور خواهند کرد آقای روحانی: ما اهل تسلیم نیستیم، مرد دفاع و ایستادگی هستیم رئیس جمهور: آمریکایی ها هر کجا حضور پیدا کردند امنیت را از بین بردند آقای روحانی: امنیت خلیج فارس، دریای عمان و تنگه هرمز درون زاست ونیروهای خارجی می توانند مشکل آفرین باشند رئیس جمهور: ما با همه همسایگان دست برادری دراز می‌کنیم و حتی حاضریم از خطاهای گذشته آنها بگذریم آقای روحانی: نیروهای مسلح ایران همیشه خیر و برکت و همبستگی برای ملت های منطقه به ارمغان آوردند
کد خبر : ۷۱۹۲۷۲
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۲
سخنگوی استانداری ننگرهار افغانستان از آغاز عمليات ويژه نظاميان این کشور برای سركوب داعش در مناطق مرزی استان ننگرهار با پاكستان خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
در حالیکه افغانستان خود را برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری این در ۲۸ سپتامبر ۲۰۱۹ (۶ مهر ۹۸) آماده می‌کند "عطاالله خوگیانی " سخنگوی استانداری ننگرهار از آغاز عملیات پاکسازی در استان ننگرهار پایگاه اصلی داعش در افغانستان خبر داد و گفت: این عملیات از شهرستان " اچین " از توابع استان در شرق افغانستان آغاز شده است و دامنه آن به مناطق مرزی مشترک با پاکستان گسترش خواهد یافت.

"عاشق الله سادات " فرماندار شهرستان اچین نیز گفت: اتباع خارجی گروه تروریستی داعش ازجمله پاکستانی‌ها، چچنی‌ها، تاجیکستانی‌ها و ازبکستانی‌ها نیز به همراه اعضای خانواده خود در مناطق دور دست این شهرستان حضور دارند.

اداره امنیت ملی ننگرهار شمار افراد داعش در مناطق دوردست و کوهستانی ننگرهار را حدود یک هزار نفر برآورد کرده است.
چندی قبل مقامات روسی تعداد افراد داعش در افغانستان را حدود ۴ هزار نفر اعلام کردند.

پیش از این دبیر کل سازمان ملل با ابراز نگرانی از همه گروه‌های مسلح در افغانستان خواست از دخالت در انتخابات ریاست جمهوری خودداری کنند.
ابراز نگرانی دبیر کل سازمان ملل از حضور داعش در افغانستان و توسعه نفوذ این گروه در این کشور نشان می‌دهد حضور آمریکا و ناتو در افغانستان در هجده سال گذشته (۲۰۰۱) به بهانه مبارزه با تروریسم تاثیر چندانی بر مهار افراط گرایی نداشته است و علاوه بر این محلی برای انتقال داعش از سوریه به این کشور شده است.

گروه تروریستی داعش پس از شکست در سوریه و عراق بخشی از تمرکز خود را بر جغرافیای افغانستان متمرکز کرده است و در سال‌های گذشته بتدریج بر میزان نفوذ خود در این کشور افزوده است.
تلاش افغانستان برای پاکسازی از تروریست های داعش
شرق افغانستان با مرکزیت ولایت ننگرهار پایگاه اصلی داعش در این کشور است که عملیات‌های مرگبار خود در مناطق مختلف را از این پایگاه طراحی و هدایت می‌کند.
گروه تروریستی داعش خود را تا سطح رقیب اصلی طالبان در افغانستان بالا برده و با انجام عملیات‌های تروریستی در مناطق مختلف این کشور به خصوص شهر کابل تلاش می‌کند نشان دهد که قدرت تخریبی موثری در امنیتی‌ترین شهر افغانستان دارد.
با توجه به تبدیل داعش به رقیب جدی طالبان در افغانستان درگیری‌های این دو گروه نیز یکی از جلوه‌های جدید ناامنی و خشونت در این کشورر محسوب می‌شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۱°    ۳۴°