افزایش یکصد میلیارد دلاری کسری بودجه آمریکا

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
02:39 - سه‌شنبه 01 بهمن 1398
کد خبر : ۷۱۹۲۸۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۰
کسری بودجه دولت ترامپ از مرز یک تریلیون دلار گذشت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که کسری بودجه دولت آمریکا در سال جاری مالی از مرز یک تریلیون دلار عبور کرده است.

این وزارتخانه در گزارشی که روز پنجشنبه منتشر شد، نوشت که در یازده ماهه نخست سال جاری مالی کسری بودجه دولت به یک تریلیون و ۶۷ میلیارد دلار رسیده است که در مقایسه با مدت مشابه سال مالی قبل بیش از یکصد میلیارد دلار افزایش نشان می‌دهد.

سال مالی جاری در آمریکا از اول اکتبر ۲۰۱۸ (نهم مهر ۱۳۹۷) شروع شده و ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۹ (هشتم مهرماه ۱۳۹۸) به پایان می‌رسد.

هفته گذشته «اداره بودجه کنگره» هم اعلام کرد که کسری بودجه دولت در یازده ماهه نخست سال جاری میلادی از یک تریلیون دلار فراتر رفته است، اما انتظار می‌رود تا پایان سال مالی این رقم کاهش پیدا کند.
این درحالی است که وزارت خزانه داری آمریکا تضمینی درخصوص کاهش کسری بودجه نداده و گفته که این رقم در پایان سال مالی یک تریلیون و ۶۹ میلیارد دلار خواهد بود.
افزایش کسری بودجه دولت، بدهی عمومی را بالا برده و به نگرانی‌ها در مورد سلامت مالی آمریکا دامن می‌زند.
کاهش مالیات‌ها و برنامه‌هایی مانند بیمه تامین اجتماعی و خدمات بهداشت و درمان که بر دولت هزینه‌های زیادی تحمیل می‌کند موجب کاهش درآمد‌های دولت و افزایش کسری بودجه آن شده است.
افزایش کسری بودجه درحالی است که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در جریان مبارزات انتخاباتی سال ۲۰۱۶ میلادی وعده داده بود که بدهی دولت فدرال را کاهش دهد، اما تاکنون موفق عمل نکرده است.
 
همچنین بنا به گزارش پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی راشا تودی، تازه‌ترین گزارش‌ها نشان می‌دهد میزان بدهی واقعی آمریکا احتمالا حدود ۴۰۰ تریلیون دلار یا معادل ۲۰۰۰ درصد تولید ناخالص داخلی این کشور است.
به موجب این گزارش این محاسبه، دیون دولتی اعم از دیون ایالتی، محلی و مالی موسوم به دیون استحقاقی را شامل می‌شود.
یک شرکت مدیریت دارایی‌های جهانی موسوم به‌ای بی برنستاین AB Bernstein مستقر در وال استریت، با لحاظ کردن نه تنها سطوح سنتی دیون دولتی مانند اوراق قرضه، بلکه دیون مالی و آمار مربوط به تعهدات آتی در قبال برنامه‌های استحقاقی از جمله هزینه‌های تامین اجتماعی، مراقبت‌های بهداشتی وحقوق بازنشستگی به تحلیل و بررسی‌های خود، به این آمار و ارقام رسیده است.
این شرکت در گزارش خود ضمن بررسی دیون از منابع مختلف آن را با تولید ناخالص داخلی مقایسه کرده است. با این روش مجموع دیون دولتی فدرال، ایالتی و محلی بالغ بر ۱۰۰ درصد تولید ناخالص داخلی برآورد می‌شود. ولی با احتساب بدهی‌های دیگر شامل دیون مالی شرکت‌ها و برنامه‌های بیمه اجتماعی و تعهدات مالی دیگر، میزان کل بدهی آمریکا تا بیش از ۲۰ برابر تولید ناخالص داخلی آمریکا افزایش می‌یابد.
فیلیپ کارلسون اقتصاد دان برجسته در شرکت‌ای بی برنستاین در این باره می‌گوید: رقم بدهی آمریکا بزرگ است. ولی اگر بخواهیم به مشکلات دیون در بخش‌های مختلف نگاهی کلان داشته باشیم، شرایط چشمگیرتر از سطح بدهی‌ها ارزیابی می‌شود.
شبکه سی ان بی سی اخیرا گزارش داده بود کل بدهی‌های فدرال آمریکا اخیراً به ۲۲/۵ تریلیون دلار یا معادل ۱۰۶ درصدتولید ناخالص داخلی رسیده است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۵°