واکنش ایران به غارت دارایی هاش در کانادا

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
02:37 - سه‌شنبه 01 بهمن 1398
کد خبر : ۷۱۹۳۱۵
تاریخ انتشار : جمعه ۲۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۰
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان حکم دادگاه کانادایی برای تصاحب ساختمان های فرهنگی ایران را محکوم کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 سیدعباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به اجرای حکم دادگاه کانادایی در فروش ساختمان‌های فرهنگی ایران در کانادا این اقدام را غیر قانونی و در تقابل آشکار با حقوق بین الملل دانست و به شدت آن را محکوم کرد.

موسوی با اشاره به اینکه دولت جمهوری اسلامی ایران در حفظ حقوق مردم خود با هیچ دولتی مماشات نمی‌کند، خواستار اعاده سریع این املاک و دارایی‌ها شد.

سخنگوی وزارت امور خارجه هشدار داد: در صورت عدم لغو این تصمیم غیرقانونی و جبران خسارات وارده، جمهوری اسلامی ایران منطبق با موازین بین المللی راسا نسبت به استیفای حقوق خود اقدام کرده و در این صورت مسئولیت تمامی عواقب آن بر عهده دولت کانادا خواهد بود.

این اعتراض پس از آن صورت می گیرد که دادگاه عالی اونتاریو با صدور حکم پرونده موهوم شکایت خانواده‌های قربانیان تروریسم، دستور تصاحب و فروش بخشی از اموال ایران در کانادا را صادر کرده است.

اموال فروخته‌شده ساختمان‌های «مرکز فرهنگی ایران» در اوتاوا، پایتخت کانادا به ارزش ۲۶/۵ میلیون دلار، «مرکز مطالعات ایران شناسی» در تورنتو به ارزش ۱/۸۵ میلیون دلار، و همچنین ضبط ۲/۶ میلیون دلار حساب بانکی ایران و دو دستگاه اتومبیل تویوتا کمری و مزدا هستند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۵°