مسابقات تهران؛ فرصتی برای جوانترها
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
02:01 - چهارشنبه 22 مرداد 1399
کد خبر : ۷۱۹۳۱۸
تاریخ انتشار : جمعه ۲۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۶
اغلب کارشناسان والیبال معتقدند رقابت های قهرمانی آسیا که در تهران برگزار می شود، بهترین فرصت برای میدان دادن به بازیکنان جوان است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 امیر طلوع کیان، کارشناس والیبال با بیان اینکه تیم ملی والیبال ایران در سال های گذشته با ترکیب اصلی خود در رقابت های قهرمانی آسیا شرکت نمی کرد، اظهار داشت: علت این امر این بود که به نظر می رسید مسئولان تیم نخواستند ریسک کنند و از جمع 8 تیم برتر آسیا خارج شوند.

مسابقات تهران؛ فرصتی برای جوانترها

وی افزود: البته این بدان معنی نیست که همه بازیکنان بزرگ و در سطح جهانی ایران باید در مقابل تیمی مانند سریلانکا بازی کنند.

طلوع کیان گفت: تیم هایی مانند هند، هنگ کنگ، عمان و سریلانکا در پائین ترین رتبه رده بندی جهانی قرار دارند و نیازی نیز به حضور بازیکنان مطرح و با تجربه ایران در برابر این تیم ها نیست.

این کارشناس والیبال افزود: این بازی و سایر بازی های مرحله اول رقابت های قهرمانی آسیا بهترین فرصت برای بازیکنان جوانتر تیم ملی است که به تجربیان خود اضافه کنند.

وی تصریح کرد: البته در مراحل بالاتر و رقابت های حساس ضروری است که بازیکنان باتجربه نیز وارد میدان شوند تا ان شالله این مسابقات با قهرمانی تیم کشورمان خاتمه یابد.

مسابقات تهران؛ فرصتی برای جوانترها

علی فتاحی، دبیر فدراسیون والیبال نیز با بیان اینکه تیم ایران اکنون فراتر از آسیاست، گفت: علت حضور قدرتمند ایران در بازی های آسیایی تهران و استفاده از بازیکنان باتجربه این است که کسب سهمیه المپیک در اولویت قرار دارد.

وی افزود: از آنجایی که 8 تیم برتر این مسابقات جواز المپیک را می گیرند ضروری بود که ما با قدرت در این مسابقات حاضر شویم.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۶°    ۳۹°