نیاز آموزش و پرورش به بازنگری جدی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 09 مرداد 1400
کد خبر : ۷۱۹۳۳۶
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۲
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به برخوردار نبودن همه دانش آموزان از کیفیت آموزشی یکسان، گفت: این وزارتخانه نیازمند بازنگری جدی است و باید در این زمینه گام‌های بزرگی برداریم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 محسن حاجی میرزایی در مراسم تکریم و معارفه وزرای جدید و قدیم آموزش و پرورش افزود: آموزش و پرورش باید نیاز‌های جامعه را برآورده کند و در شرایطی که علوم در حال توسعه روزافزون هستند باید دانش آموزان بتوانند نیاز‌های روز جامعه را تأمین کنند.

وی مهمترین اولویت آموزش و پرورش را آماده کردن انسان‌ها برای یک زیستن سالم و روی پای خود ایستادن در برابر مشکلات است.

 حاجی میرزایی گفت: آموزش و پرورش باید دانش آموزان را پالایش کند تا آن‌ها برای ایفای نقش‌ها و سمت‌های اجرایی پر رنگ حاضر شوند.

وی ادامه داد: اساس آسیب‌های اجتماعی تنها در مدارس قابل درمان است و مدارس در این زمینه می‌توانند نقش بسیار مهمی را ایفا کنند.

وزیر آموزش و پرورش گفت: معلم رکن اصلی تربیت در آموزش و پرورش است و معلمان کارآمد و با انگیزه می‌توانند مدارس با نشاطی را رقم بزنند.

وی تأکید کرد: تلاش می‌کنیم بودجه سال ۹۹ آموزش و پرورش را افزایش دهیم تا قدری از کسری‌های پارسال جبران شود.

 حاجی میرزایی خاطر نشان کرد: اقتصاد آموزش و پرورش بسیار مهم است و ما باید پای اقتصاددانان را به آموزش و پرورش باز کنیم.
 
 تحقق ۸۰ درصدی وعده‌های وزیر سابق

وزیر سابق آموزش و پرورش نیز در این مراسم گفت: بیش از ۸۰ درصد از وعده‌های صادر شده را عملیاتی کردیم که بخش بزرگی از آن‌ها اجرا و بسیاری نیز در مرحله اجرا قرار گرفته است.

سیدمحمد بطحایی به اجرای سند تحول اشاره کرد و افزود: با جلسات متعددی که در این زمینه داشتیم توانستیم سرعت اجرای سند را افزایش دهیم.

وی به برنامه‌های حذف کنکور و آزمون‌های ورودی مدارس نیز اشاره کرد و گفت: با بخشنامه‌هایی که در مدت ۲۲ ماه از فعالیتم به مدارس ارسال کردم خیلی از این آزمون‌ها حذف شده است.

بطحایی افزود: در مدت ۲۲ ماه از مسؤولیتی که در آموزش و پرورش داشتم با تلاش همکارانم به دستاورد‌های کم نظیری رسیدیم و توانستیم در جهت ارتقاء آموزش و پرورش گام‌های خوبی برداریم.

وی یادآور شد: در این مدت برای نخستین بار در برخی زمینه‌ها مشارکت مستقیم معلمان در حوزه‌های مختلف مشارکتی را داشتیم و امیدواریم در آینده این موضوع با شدت بیشتری دنبال شود.

 بطحایی گفت: برای نخستین بار گام جدی در جهت مدرسه محوری برداشته شد و ساز و کار‌هایی را پیشنهاد کردیم که مدیران مدارس استقلال بیشتری برای اداره مدرسه داشته باشند.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °