شکایت بنیاد فارابی از پخش غیرقانونی"رستاخیز"

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:41 - دوشنبه 13 مرداد 1399
کد خبر : ۷۱۹۳۶۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۷
مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از نمایش غیرقانونی و بدون مجوز فیلم سینمایی «رستاخیز» به زبان عربی شکایت کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی؛ متن نامه علیرضا تابش مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی به معاون دادستان و سرپرست دادسرای امور بین الملل تهران به این شرح است:

جناب آقای دکتر جهانی
معاون محترم دادستان و سرپرست دادسرای امور بین الملل تهران

با تقدیم سلام
به استحضار می‌رساند بنیاد سینمایی فارابی که تحت نظارت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان یکی از بازو‌های اجرایی سیاست‌ها و جهت گیری‌های فرهنگی، هنری و امور سینمایی کشور اداره می‌شود، در سال ۱۳۹۶ با انعقاد قراردادی، ۴۵ درصد سهام فیلم «رستاخیر» را از آقای تقی علیقلی زاده (مالک و تهیه کننده فیلم) خریداری کرد و با توجه به واگذاری مأموریت‌های مؤسسه رسانه‌های تصویری (دیگر مؤسسه تحت نظارت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) به این بنیاد، اکنون، بنیاد سینمایی فارابی مالک ۶۰ درصد آن فیلم است.

متأسفانه در چند روز گذشته و هم زمان با تاسوعا و عاشورای حسینی، وب گاه‌های youtube»، Facebook EarhIink و. اقدام به بارگذاری و نمایش نسخه عربی این فیلم کرده اند که این امر موجبات ورود ضرر مادی و معنوی به این بنیاد، در مقام سهام دار عمده و سایر مالکان و هم چنین تضییع حقوق بیت المال را فراهم کرده است.

بر این اساس، خواهشمند است دستور فرمایید اقدام مقتضی و عاجل صورت پذیرد. ضمناً موجب کمال و امتنان خواهد بود مطابق ماده ۲۹ قانون حمایت حقوق مؤلّفان و مصنّفان و هنرمندان، نسبت به جلوگیری از نشر و پخش و عرضه اثر مورد شکایت، دستور لازم صادر فرمایید.

بر اساس این گزارش، نسخه عربی فیلم رستاخیز که روایتی از واقعه عاشوراست چند روزی است به شکل غیرقانونی در فضای مجازی منشر شده است.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۶°    ۳۸°