فعالیت خارج از تورهای گردشگری تخلف است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
13:07 - شنبه 27 دی 1399
کد خبر : ۷۱۹۴۱۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۸
معاون گردشگری وزیر میراث فرهنگی: حوزه های خدمات رسانی گردشگری باید در چارچوب محول شده یعنی تنظیم فعالیت های فردی و گروهی فعالیت کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
تیموری معاون گردشگری وزیر میراث فرهنگی در ارتباط تصویری با برنامه پیگیری شبکه خبر گفت: با هر تخلف در حوزه گردشگری برخورد می‌شود.
 
حوزه های خدمات رسانی گردشگری موظف هستند در چارچوب محول شده یعنی تنظیم فعالیت های فردی و گروهی فعالیت کنند و فعالیت خارج از تورهای گردشگری تخلف است و با آن برخورد می شود.

او افزود: این موضوع فراتر از آژانس هاست در نشستی که با ستاد قاچاق کالا و ارز داشتیم در بخشنامه‌ای که به آژانس‌ها ابلاغ شد تاکید شده در صورت تخلف حتی تا لغو مجوز آژانس‌ها پیش خواهیم رفت اما درباره این موضوع هنوز هیچ مورد شکایتی دریافت نکرده ایم.

تیموری افزود: به نظر می‌رسد این موضوع نیاز به راه حل اساسی دارد که با رساندن تفاوت بین تعرفه موجود به حداقل می‌توان از تخلفات جلوگیری کرد و زمینه تخلف ایجاد نشود.

او درباره اینگونه سفر‌ها و عواقب آن برای گردشگران گفت: مسافران و گردشگران باید در نظر داشته باشند که پاسپورت و شناسنامه سند هویت مسافر است و نباید ولو با نرخ‌های بالا در اختیار فرد دیگر قرار گیرد مثلا ممکن است تخلفاتی از این راه به نام فرد صادر شود که به افراد توصیه می‌شود سند هویتی خود را به هیچکس تحویل ندهند. مراکز خدماتی اعم از هتل ها و دفاتر خدمات مسافرتی فقط در حد احراض هویت می توانند مدارک مسافران و گردشگران را داشته باشند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۱۳°