پرداخت کامل حقوق کارگران کارخانه روغن نباتی تا آبان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:56 - چهارشنبه 08 بهمن 1399
کد خبر : ۷۱۹۴۶۱
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۷
استاندار زنجان گفت: در نخستین گامِ بازگشایی کارخانه روغن نباتی جهان، بخشی از معوقات کارگران پرداخت شد و تا آبان ماه نیز به طور کامل تسویه می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
فتح الله حقیقی در برنامه پیگیری درباره فعالیت دوباره شرکت روغن نباتی جهان و پرداخت مطالبات کارگران این کارخانه گفت: بیش از یکسال بود پرداخت حقوق کارگران به تعویق افتاده بود که در نخستین گامِ بازگشایی این واحد تولیدی، حقوق یک ماه معوق کارگران شرکت واریز شده و علاوه بر آن مالک شرکت مدیر تام‌الاختیار جدیدی را برای این شرکت معرفی کرده است.

او ادامه داد: این فرد متعهد شده که تا آبان ماه، چهار ماه حقوق معوق باقی‌مانده را تسویه کند که در صورت تحقق، مقرر شد که دستگاه‌هایی از قبیل امور مالیاتی فرصتی را برای این شرکت و مالک آن در نظر بگیرند.

استاندار زنجان افزود: مقرر شده است که تا پایان آبان‌ماه، سه ماه دیگر از معوقات حقوق کارگران پرداخت شود و در قبال آن مدیریت استان در بحث مالیات و ... برای آن احکامی را صادر نکند.

او افزود: همچنین با وجود مسدود بودن عملیات بانکی مدیر این کارخانه، حدود هزار و ۳۰۰ تن روغن خام تهیه و در اختیار آن‌ها گذاشتیم تا بتواند به چرخه تولید برگردد.
 

حقیقی ادامه داد: علاوه بر این، تمام اجرائیه‌هایی که از قبل به دلیل بدهی‌های معوقه باقی مانده بود را نگه داشتیم تا در مسیر رویه‌های قضایی قرار نگیرند.

او گفت: علاوه بر این اقدامات، در سیستم مدیریتی کارخانه نیز تغییر و تحولاتی ترتیب دادیم تا متفاوت از شیوه قبل اداره شود و کارگران با آرامش به کار خود برگردند.

کارخانه روغن نباتی جهان در استان زنجان از دیروز به خط تولید بازگشته است. در تاریخ ۵ مرداد ۱۳۹۶ رسانه‌ها خبر دادند که کارخانه روغن نباتی جهان در استان زنجان از ۱۸ تیر ۹۶ موقتاً تولید خود را متوقف کرده‌است و متعاقباً ۱۲۵ کارگر این کارخانه در بلاتکلیفی به سر می‌برند. ۱۰۰ نفر از کارگران نیز در پایان سال ۱۳۹۵ از کارخانه اخراج شده بودند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۱°