طرف‌های برجام فقط ابراز تاسف کرده اند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 25 مهر 1400
کد خبر : ۷۱۹۴۶۸
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۶
رئیس سازمان انرژی اتمی در نشست آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: طرف‌های برجام به جز ابراز تاسف از اقدام آمریکا در نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت کار دیگری انجام نداده‌اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان امروز دوشنبه در حاشیه شصت و سومین کنفرانس عمومی آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین با «کرنل فروتا» مدیر کل موقت آژانس دیدار کرد.

در این دیدار طرفین همچنین در خصوص گسترش روابط دوجانبه و تعاملات در آژانس بین المللی انرژی اتمی رایزنی کردند.

صالحی همچنین امروز در اجلاس آژانس از اجرا نشدن تعهدات طرف‌های باقی مانده در برجام انتقاد کرد و نسبت به یکجانبه گرایی و اقدامات مخرب آمریکا در ضربه به چندجانبه گرایی و دستاورد‌های مهم دیپلماسی در چند دهه گذشته هشدار داد.

او گفت: یک اتفاق نظر وسیع میان تمامی دولت‌های عضو وجود دارد و آن این است که برجام، یک نقطه عطف حقیقی در تاریخ چندجانبه گرایی و به عنوان یک دستاورد بین المللی مهم است. بدین منظور، رفتار مخرب ایالات متحده آمریکا و پیگیری تروریسم اقتصادی از سوی دولت این کشور علیه دیگر کشورها، بایستی از سوی جامعه بین المللی محکوم و رد گردد.

صالحی هفته گذشته هم میزبان مدیر کل موقت آژانس بود.
فروتا ۱۷ شهریور ماه در سفری چند ساعته به تهران با صالحی و محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران دیدار و گفتگو کرد.
 
رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان دیروز برای شرکت در اجلاس آژانس وارد وین شد و قرار است با برخی مقامات شرکت کننده دیدار و گفتگو کند. او در این باره دیشب با آلکسی لیخاچف، رئیس روس اتم، دیدار و دو طرف درخصوص توسعه همکاری‌های اتمی گفتگو کردند.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳.۷۹°    ۱۶.۹۹°