پیش بینی افزایش 45 درصدی زائران اربعین ۹۸
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:02 - پنجشنبه 03 مهر 1399
کد خبر : ۷۱۹۴۷۲
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۶
دبیر ستاد مرکزی اربعین گفت: در اربعین امسال (۱۳۹۸) احتمال اعزام ۲ و نیم میلیون زائر در اربعین پیش بینی می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
احمد محمدی‌فر در گفتگو با تیتر امشب با بیان حذف ویزا تا انتهای ماه صفر امسال ادامه دارد، گفت: پیش بینی می‌شود امسال با بازگشایی مرز خسروی تعداد بیشتری از زوار به کشور همسایه اعزام شوند.

دبیر ستاد مرکزی اربعین با اشاره به فعالیت 14 کمیته اربعین گفت: درتمام استان ها کمیته ها تحت نظارت استانداری ها به فعالیت مشغول هستند. 
او با اشاره به اینکه مراسم اربعین 10 روزه است و روز اربعین 27 مهر امسال است، گفت: تا سه روز پس از اربعین تمام مراکز خدماتی از جمله موکب ها به فعالیت خود ادامه می دهند. مراکز موکب عراقی از ظهر روز اربعین قطع خواهد شد.

پیش بینی افزایش 45 درصدی زائران اربعین ۹۸
 
محمدی فر توصیه کرد زائران قبل از سفر خود زمان و مکان را برای رفت و برگشت به موقع پیش بینی کنند.
 
پیش بینی افزایش 45 درصدی زائران اربعین ۹۸
دبیر کمیته ثبت‌نام و اعزام با تاکید بر الزام خواندن ثبت نام  زائران در سامانه سماح گفت: از ابتدای شهریور امسال تا عصر امروز دوشنبه ۵۳۱ هزار نفر در سامانه ثبت نام کرده اند. همه افراد می‌توانند بصورت گروهی یا انفرادی در سامانه ثبت نام کنند.

رحمانی با بیان اینکه تاکید ما بر ثبت نام در سامانه سماح بر استفاده از بیمه آن است، گفت: برای زائران ایرانی و زائران غیر ایرانی که از ایران عبور می‌کند مانعی وجود ندارد و می‌تواند وجه پرداخت شده را مسترد کند.

او با بیان اینکه زائران ۲۲ هزار تومان هنگام ثبت نام پرداخت می‌کنند، گفت: در واقع سامانه سماح مبلغی را دریافت نمی‌کند. هزینه ۲۲ هزار تومان بابت بیمه زائران به مبلغ ۱۵ هزار تومان و ۷ هزار تومان هم برای خدمات پزشکی در دو طرف مرز و در صورت لزوم دریافت می‌شود.

رحمانی درباره نرخ پوشش بیمه‌ای زائران را درصورت وقوع حادثه بیان کرد و گفت: چنانچه زائری به هر دلیل در این ایام فوت کند بیمه تا مبلغ 240 میلیون تومان، برای بستری در بیمارستان 27 میلیون و 500 هزار تومان و برای نقص عضو نیز تا 240 میلیون تومان پوشش بیمه ای اختصاص داده شده است.

پیش بینی افزایش 45 درصدی زائران اربعین ۹۸
دبیر کمیته حمل و نقل و سوخت گفت: امسال با بازگشایی مرزخسروی تعداد معابر عبور زائران اربعین به ۴ معتبر افزایش یافته است.

منوچهر سلمان‌زاده با بیان اینکه پیش بینی شده ۱۰ تا ۱۵ درصد زائران حسینی از مرز خسروی عبور کنند.

او مرز مهران را کوتاهتر از معابر دیگر اعلام کرد و افزود: در سال‌های گذشته برای رفت زائران مشکل خاصی نبوده است، چون به مرور از مرز عبور می‌کردند.
 
او گفت:با هماهنگی انجام شده نرخ بلیط های سفر اربعین همان قیمت های سال گذشته خواهد بود.
 
سلمان‌زاده افزود: بر اساس آمار گرفته شده زائران مرز مهران را در مقایسه با مرز شلمچه و چزابه ترجیح می دهند.
 
برچسب ها: اربعین ، سماح ، بیمه
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۹°    ۳۱°