تعیین تکلیف اعزام به عمره تا پایان ماه محرم

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:11 - پنجشنبه 19 تير 1399
کد خبر : ۷۱۹۴۹۳
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۲
رئیس سازمان حج و زیارت گفت: اعزام مجدد زائران ایرانی به عمره تا پایان ماه محرم تعیین تکلیف می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

علیرضا رشیدیان با بیان این خبر افزود: در صورتی که عربستان شروط ما را بپذیرد،  ۱۰۰ هزار زائر به عمره اعزام می شوند.

او ادامه داد: آخرین مذاکراتی که با طرف عربستان در مورد برگزاری مجدد عمره مفرده انجام دادیم در ماه محرم بود و آنها نیز تا پایان ماه محرم پاسخ نهایی را به ما اعلام می‌کند.

او افزود: وزیر حج عربستان اعلام کرده است بر مبنای ویزای الکترونیک آمادگی داریم هر چقدر ویزا بخواهید برای زائران صادر کنیم.

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه نخستین کشوری هستیم که توانستیم ویزای الکترونیک را برای زائران بگیریم، تاکید کرد: به دلیل صدور ویزای الکترونیکی، عربستان نیازی به داشتن سفارت در ایران ندارد بنابراین اعلام کردند هر چه تعداد زائران باشد را بپذیرند.


وی ادامه داد: به دلیل مشکلات اقتصادی و تامین ارز مورد نیاز عملیات اعزام ها را به صورت محدود راه‌اندازی می‌کنیم.


رشیدیان در مورد تعداد عمره گزاران اعزامی نیز گفت: به طور حتم تعداد زائران نسبت به قبل که حدود ۷۰۰ هزار نفر بود بسیار کمتر خواهد بود. در شرایط امروزی که تأمین ارز مورد نیاز این تعداد می تواند شوکی در بازار ارزی کشور باشد بنابراین دنبال این هستیم که مشکلی در بازار ارز ایجاد نشود به همین دلیل در ابتدا حدود ۱۰۰ هزار زائر را به عمره اعزام خواهیم کرد.

او افزود: چنانچه مشکلات ارزی کشور برطرف و زمینه برای تامین ارز مناسب عمره گزاران فراهم شود در این صورت می توانیم تعداد زائران اعزامی را افزایش دهیم.

رئیس سازمان حج و زیارت ادامه داد: بعد از اینکه عربستان شروط ما را پذیرفت حداقل طی ۱۵ روز می توانیم نسبت به اعزام زائران به عمره اقدام کنیم و با صاحبان هتل ها، شرکت‌های حمل و نقل و شرکت های تامین کننده تدارکات و تغذیه، مذاکرات لازم را انجام داده ایم و پس از اعلام عربستان شرکت های عمره گزار می توانند طی مدت کوتاهی نسبت به اعزام زائران اقدام کنند.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵°    ۳۸°