ابلاغ آیین نامه ستاد هماهنگی اجرای نقشه مهندسی فرهنگی کشور

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:43 - پنجشنبه 25 مهر 1398
جت آموزشی و پیشرفته تمام ایرانی «یاسین» با حضور وزیر دفاع رونمایی شد جت آموزشی پیشرفته تمام ایرانی «یاسین» ۱۲ متر طول، چهار متر ارتفاع و پنج و نیم تن وزن دارد این جت آموزشی در شرایط برخاست عملیاتی است و می‌تواند تا ۱۲ کیلومتر به پرواز درآید معاون علمی و فناوری رئیس جمهور: تمام مراحل از ایده تا طراحی و ساخت جت آموزشی «یاسین» در داخل انجام شد رئیس مجلس پس از سفری ۴ روزه به صربستان و شرکت در اجلاس اتحادیه بین المجالس جهانی به کشور بازگشت آقای لاریجانی: در این اجلاس، بسیاری از کشورها درباره رفتار آمریکا و اسرائیل و همین طور بهم ریختگی رفتاری آنها، تذکرات خوبی دادند بیشتر کشورها از رفتار آمریکایی‌ها نسبت به توافق هسته‌ای، ناراضی هستند و به همکاری‌های اقتصادی با ایران علاقه دارند رئیس مجلس در حاشیه این اجلاس با نمایندگان ۱۵ کشور درباره مسائل منطقه‌ای و توسعه روابط اقتصادی گفتگو کردیم آقای لاریجانی: مقامات صربستان به دنبال توسعه روابط تجاری و گردشگری با ایران هستند وزير آموزش و پرورش: كار تعمير همه مدارس آسیب دیده در سيل پايان يافت حاجي ميرزايي: عملیات ساخت مدارس زير سه كلاس تمام شد احداث مدارس بیشتر از ۳ كلاس تا پايان امسال و مهر۱۳۹۹ به پایان مي‌رسد وزير آموزش و پرورش: آیين نامه تبديل وضعيت معلمان حق التدريس و مربيان پيش دبستاني در دولت به تصويب رسيد
کد خبر : ۷۱۹۵۱۸
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۱
معاون اول رئیس جمهور، آیین‌نامه ستاد هماهنگی اجرای نقشه مهندسی فرهنگی کشور را ابلاغ کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی متن این مصوبه که در تاریخ ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ و به استناد تبصره ۱ بند ب فصل هفتم نقشه مهندسی فرهنگی کشور ابلاغ شده است به شرح ذیل است:

آیین‌نامه داخلی «ستاد هماهنگی و راهبری اجرای نقشه مهندسی فرهنگی کشور» به استناد تبصره ۱ بند ب فصل هفتم نقشه مهندسی فرهنگی کشور به شرح ذیل ابلاغ می‌­شود:

ماده ۱- اختصارات:

ماده ­واحده: ماده­ واحده وظایف و ترکیب اعضای ستاد هماهنگی نقشه مهندسی فرهنگی کشور مصوب جلسه ۷۴۸ در تاریخ ۲۷ /۰۳ / ۱۳۹۳ شورای عالی انقلاب فرهنگی

نقشه: نقشه مهندسی فرهنگی کشور

شورای عالی: شورای عالی انقلاب فرهنگی

شورای ستاد: شورای ستاد هماهنگی و راهبری اجرای نقشه مهندسی فرهنگی کشور

دبیر: دبیر ستاد هماهنگی و راهبری اجرای نقشه مهندسی فرهنگی کشور

ماده ۲- ارکان ستاد:

شورای ستاد

رئیس

دبیر

ماده ۳- وظایف شورای ستاد:

وظایف شورای ستاد که از اعضای حقیقی و حقوقی مندرج در بند ب ماده­واحده، تشکیل شده است، عبارت است از:

تقسیم کار ملی و ایجاد هماهنگی و انسجام‌بخشی اجرای نقشه

تصویب سیاست‌های اجرایی و خطوط راهنمای مربوط به اقدامات ملی برای ابلاغ به دستگاه‌ها

انتخاب اقدامات ملی برای مطالبه برنامه‌های اجرایی از دستگاه‌ها در سال‌های مختلف

تصویب برنامه‌های پیشنهادی دستگاه‌ها برای اجرای مفاد نقشه

بررسی و تأیید اسناد و برنامه­‌های ملی و بخشی اولویت‌دار

نظارت بر حسن اجرای نقشه

نظارت بر پیشرفت عملکرد طرح‌ها و برنامه‌های مصوب دستگاه‌های اجرایی

بررسی وضع موجود فرهنگی کشور بر اساس شاخص­های مصوب

رصد، پایش و آینده­‌نگری اوضاع محیطی، رقبا و تحولات جهانی فرهنگی و اجتماعی

بررسی و تأیید پیشنهاد‌ها به منظور تکمیل و به‌روزرسانی دوره‌ای نقشه­ و ارائه به شورای عالی و تصویب نهایی.

ماده ۴- جلسات عادی شورای ستاد، براساس برنامه معین و با دعوت دبیرتشکیل خواهد شد. همچنین جلسات فوق‌العاده شورای ستاد در صورت لزوم با دستور رئیس و یا درخواست اکثریت اعضاء و تأیید رئیس ستاد برگزار می‌شود.

ماده ۵- جلسات ستاد به­‌صورت ماهانه و جلسات کمیسیون­‌های تخصصی (موضوع تبصره ۳ بند ب ماده ­واحده) هر دو هفته یکبار برگزار خواهد شد.

ماده ۶- جلسات شورای ستاد با حضور ۲/۳ اعضاء (۱۶ نفر) رسمیت می‌یابد و مصوبات آن با رأی اکثریت مطلق حاضرین (حداقل ۹ رأی) به تصویب می­‌رسد. در صورت به حد نصاب نرسیدن تعداد حاضران برای دو جلسه متوالی، رئیس می‌تواند تصویب موضوعات در دستور را از طریق شورای معین و شورای عالی پیگیری نماید.

ماده ۷- طبق حکم تبصره ۲ بند ب ماده­‌واحده، به تشخیص رئیس ستاد، در موارد لازم از نمایندگان رؤسای قوا، معاونان رئیس‌­جمهور، معاونان قوة قضائیه، اعضای هیئت وزیران، رؤسای کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی، سازمان­‌های عمومی غیردولتی، فرهنگستان‌ها و یا سایر نهاد‌های ذی­ربط برای شرکت در جلسات شورای ستاد دعوت به عمل خواهد آمد. مدعوین مذکور در جلسه ستاد و در خصوص تصمیم‌­گیری نسبت به موضوع یا موضوعاتی که به واسطه آن به جلسه دعوت شده­‌اند، دارای حق رأی می‌باشند.

تبصره: هم‌چنین حضور معاونان، مشاوران و کارشناسان ستاد و سایر صاحب‌نظران با تأیید دبیر و بدون حق رأی در جلسات شورای ستاد بلامانع خواهد بود.

ماده ۸ – وفق شق (۱) بند ب ماده واحده، در غیاب رئیس جمهور، معاون اول رئیس جمهور، رئیس شورای ستاد هماهنگی و راهبری نقشه مهندسی فرهنگی می­باشد.

ماده ۹- وظایف رئیس شورای ستاد:

تایید دستور جلسات شورای ستاد

اداره جلسات شورای ستاد

ابلاغ مصوبات شورای ستاد به دستگاه‌های اجرایی

ارائه پیشنهاد‌ها و مصوبات شورای ستاد به شورای عالی در موارد نیاز به تصویب نهایی در شورای عالی

اتخاذ تدابیر لازم برای اجرای مصوبات شورای ستاد

ماده ۱۰- دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، قائم­ مقام رئیس و دبیر شورای ستاد هماهنگی و راهبری نقشه مهندسی فرهنگی کشور می‌باشد و محل دبیرخانه ستاد، دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

تبصره: ستاد فرهنگ و کمیسیون فرهنگی- اجتماعی دبیرخانه شورای عالی فرهنگی مسئولیت انجام امور کارشناسی دستورات ستاد هماهنگی و راهبری اجرای نقشه مهندسی فرهنگی کشور را بر عهده خواهند داشت. دستور جلسات در قالب طرح و لایحه نیز می‌تواند پیشنهاد شود.

ماده ۱۱- وظایف دبیر:

دبیری جلسات شورای ستاد

اعلام مصوبات شورای ستاد به شورای عالی در موارد لزوم

ارجاع گزارش‌های سالانه پیشرفت اجرای نقشه به شورای عالی

ماده ۱۲- مصوبات شورای ستاد در چارچوب این آیین‌نامه با ابلاغ رئیس به دستگاه‌ها، لازم‌الاجرا می‌باشد.

ماده ۱۳- این آیین‌نامه در قالب ۱۳ ماده و ۲ تبصره، در جلسه اول به تاریخ ۲۹/۴/۱۳۹۸ ستاد هماهنگی و راهبری اجرای نقشه مهندسی فرهنگی به تصویب رسید و از تاریخ ابلاغ، لازم‌الاجرا است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۶°