ایران جزو ۱۰ کشور برتر مدیریت راه‌ها با استفاده از پهپاد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 14 مرداد 1400
کد خبر : ۷۱۹۵۳۱
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۵
دبیر کارگروه ساماندهی پهپادهای غیرنظامی: ایران جزو ۱۰ کشور برتر مدیریت راه‌ها با استفاده از پهپاد است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دبیر کارگروه ساماندهی پهپاد‌های غیرنظامی اتحادیه صنایع هوایی و فضایی، گفت: در حال حاضر و بر اساس آمار‌های جهانی، ایران در زمینه توسعه فناوری‌های پهپاد جزو ۱۰ کشور برتر مدیریت راه‌ها با استفاده از پهپاد‌ها قرار دارد.

حامد سعیدی روز سه شنبه در گردهمایی فناورانه صنایع، شرکت‌های دانش بنیان و استارت‌آپ‌های حوزه محصولات و خدمات پهپادی که در محل صندوق نوآوری و شکوفایی در حال برگزاری است، بیان کرد: از سال ۱۳۷۴ تا ۱۳۸۴ پهپاد‌ها برای صنایع نظامی توسعه یافتند.

وی با بیان اینکه، کشورمان از سال ۱۳۸۵ تا ۱۳۹۵ وارد فناوری پهپاد‌های غیرنظامی شد و بیش از ۲۰ هزار کاربر فعال در حوزه پهپاد‌ها مشغول به فعالیت شده است، افزود: این امر سبب شد تا ۱۵ هزار شغل پایدار در کشور ایجاد شود.

سعیدی تصریح کرد: پهپاد‌ها بازار ۱۲۷ میلیارد دلاری دارند که بیشترین درآمد این حوزه مربوط به حوزه‌های بازرسی و زیرساختی و رسانه و سرگرمی است.

وی اظهارکرد: خوشبختانه ایران در این زمینه پیشرفته داشته و در حال حاضر کشورمان در زمینه توسعه فناوری‌های پهپاد، براساس آمار‌های جهانی جزو ۱۰ کشور برتر مدیریت راه‌ها با استفاده از پهپاد‌ها است.

سعیدی در ادامه، توسعه کاربرد‌های پهپاد‌ها در حوزه مدیریت بحران را امری بسیار ضروری دانست و افزود: به عنوان نمونه در سیلی که امسال در استان‌های لرستان و گلستان به وقوع پیوست، پهپاد‌ها توانستند کابل برق، طناب و غذا را به سیل‌زدگان برسانند.

وی افزود: علاوه بر این در سانحه سقوط هواپیمای تهران – یاسوج، پهپاد‌ها توانستند بعد از ۱۰ ساعت مکان دقیق سقوط این هواپیما در ارتفاعات دنا را اعلام کنند.

دبیر کارگروه ساماندهی پهپاد‌های غیرنظامی اتحادیه صنایع هوایی و فضایی گفت: از کاربرد‌های دیگر این فناوری می‌توان بحث اطفای حریق را مطرح کرد. علاوه بر این با استفاده از این فناوری توانسته‌ایم از شکار غیرقانونی در جنگل‌های استان گلستان جلوگیری کنیم.

سعیدی در ادامه برگزاری چنین گردهمایی و رویداد‌هایی را برای توسعه بازار پهپاد‌ها موثر خواند و خاطرنشان کرد: تلاش کرده‌ایم برای حفظ امنیت برخی موارد از جمله گواهینامه‌ها برای کنترل پهپاد‌ها و بیمه آن‌ها را مورد توجه قرار دهیم به طوریکه در بحث بیمه، پهپاد‌های ساخته شده با حق بیمه ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومانی، تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند.
برچسب ها: پهپاد ، مدیریت راهها
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۲.۵۹°    ۲۶.۹۹°