مرمت 70 هزار واحد مسکونی آسیب دیده از سیل
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 29 شهريور 1400
کد خبر : ۷۱۹۵۳۶
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۸
رئیس بنیاد مسکن از عملیاتی شدن تعمیرات 70 هزار واحد مسکونی در مناطق سیل زده و پایان کار آنها تا 3 روز دیگر خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 علیرضا تابش رئیس بنیاد مسکن گفت: در دو بخش تعمیراتی و احداثی ها بازسازی تعریف می شود که در آمارها اولیه 70 هزار واحد نیاز به مرمت  دارند که در دو مصوبه تامین اعتبار و مصوبه تسهیلات به بانکها ابلاغ شد و تسهیلات بلاعوض نیز از سازمان برنامه  و بودجه تامین شده است.

 تابش افزود: تاکنون تمامی 70 هزار واحد عملیاتی شده است و قول ما برای تعمیراتی ها تا پایان شهریور عملیاتی شده است.

43 هزار واحد از 70 هزا واحد در سه استان گلستان، لرستان و خوزستان قرار گرفته است و معادل 645 میلیارد تومان تسهیلات نیز عقد قرارداد شده است، 215 میلیارد تومان نیز تسهیلات بلاعوض به 3 استان پرداخت شده است.

تابش درباره استان گلستان گفت: در استان گلستان کار ساخت و سازها با برنامه پیش می رود و  مشکلی را سر راه استان گلستان نمی بینیم.

 رئیس بنیاد مسکن درباره استان لرستان و دیوار ساحلی پلدخترگفت: دیوار ساحلی بتنی یکی از  مهمترین سازه های مستحکم است که ساخته می شود که 1700متر دیوار دو طرف رودخانه ساخته می شود و زیر دیوار شمع زده می شود و بعد دیواری با عرض 4 متر و ارتفاع 12 متر نیز روی آن در دو طرف ساخته می شود که 120 میلیارد تومان هزینه خواهد شد که این شهر را با ساخت این دیوار برای همیشه از خطر سیل محفوظ خواهد کرد.

 تابش در ادامه گفت: همه 2 هزار و 500 میلیارد تومان مرحله اول عقد قرارداد شده است و از 2400 میلیارد تومان مرحله دوم نیز هفته گذشته ابلاغ شده است 600 میلیارد تومان عقد قرارداد شده است و کارها به سرعت در حال انجام است.

 

هادی حق‌شناس استاندار گلستان در ارتباط با تیتر امشب گفت: دستگاه های مختلف و اداره کل راه و شهرسازی و بانکها همکاری خوبی در ساخت و سازها داشته اند که با این همکاری بخش تعمیرات تا اول مهر تمام خواهد شد.

از 7400 واحد احداثی 6 هزار و 486 واحد انعقاد قرارداد با بانکها انجام شده است و زیر هزار واحد مانده که هنوز عقد قرارداد نشده است. 

5 هزار و 57 واحد پی کنی شده و 3 هزار و 663 واحد به مرحله  فوندانسیون و 2 هزار و 146 واحد به مرحله اسکلت و  751 واحد اجرای سقف و 472 واحد دیوارچینی شده است که تا اول مهر تحویل داده خواهد شد.

 او افزود: حداکثر 30 خانواری که در چادر قرار دارند و در اولویت هستندتا پایان مهرماه 30 واحد در اولویت تحویل داده خواهد شد. تمام واحدهای تعمیراتی نیز تا اول مهرماه به اتمام خواهد رسید. 

از 326 مدرسه آسیب دیده، تعمیرات  280 مدرسه به پایان رسیده است. از 24 مدرسه صد درصد تخریبی 17 مدرسه سه کلاسه و شش کلاسه در حال ساخت است. هفت مدرسه در آق قلا  و گمیشان اول مهر 2 شیفت خواهد بود و  18 کانکس در مدارس استفاده می شود.

سید موسی خادمی استاندار لرستان گفت: وصعیت ساخت و ساز منازل در حال انجام است. از 41 هزار فقره معرفی شده به بانک 32 هزار و 884 فقره عقد قرارداد شده است. تاکنون 156 میلیارد تومان کمک بلاعوض و ششصد و 42 میلیارد تومان تسهیلات بانکی پرداخت شده است. 

خادمی گفت: 9 هزار و 522 واحد آوار برداری شده است، 4 هزار و 701 اسکلت، 2 هزار و  813 دیوار چینی و 2 هزار و 374 واحد سقف و 449 واحد نیز در مرحله گچ و خاک است، تعمیرات به پایان رسیده است، شانزده هزار و 884 واحد تعمیرات شروع شده و پانزده هزار و 331 واحد تعمیرات به پایان رسیده است.

کارهای مقدماتی واگذاری زمین نیز انجام شده است و تا پایان سال بخش عمده ای از بازسازی منازل انجام و منازل تحویل خواهد شد. 

فاضل عبیات  معاون عمرانی استاندار خوزستان گفت: 113 مدرسه در سیل دچار آسیب شدندکه 74 واحد از این تعداد نیاز به تعمیر داشتند که تعمیراتی ها اول مهر به پایان خواهد رسید. احداثی های 3 کلاسه به پایان رسیده و احداثی های 6 کلاسه نیز تا آبان ماه تمام خواهد شد. 

 

فاضل عبیات  معاون عمرانی استاندار خوزستان گفت: ارزیابی ها به خوبی انجام شده است و بنیاد مسکن نیز چندبار ارزیابی ها را انجام داده است. 14 هزاراواحد از 16 هزار و // واحد تعمیرات انجام شده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳.۹۹°    ۲۳.۹۹°