مشق شب، امسال کمتر از پارسال
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:49 - يکشنبه 09 آذر 1399
کد خبر : ۷۱۹۵۴۶
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۹
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش از گسترده تر شدن اجرای طرح تکالیف مهارتی بجای مشق نویسی خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 حکیم زاده با اشاره به برنامه‌های سال تحصیلی جدید در دوره ابتدایی افزود: برنامه‌های سال گذشته با قوت ادامه می‌یابد؛ به ویژه در زمینه تکالیف مهارت محور دستاورد‌های خوبی داشتیم و امیدواریم با پیگیری همکاران، مدارس بیشتری را مشمول طرح تکالیف مهارت محور کنیم.

وی گفت: طرح تکالیف مهارت محور با هدف پرهیز از حافظه محوری، افزایش نشاط و شوق یادگیری، توسعه یادگیری مادام العمر و کاهش استرس مخرب ناشی از تکالیف سنتی، کاهش وزن کیف دانش آموزان و تقویت مهارت‌های زندگی در دانش آموزان اجرا می‌شود.

معاون آموزش ابتدایی با بیان اینکه در این طرح حذف مشق شب را نداریم، بلکه تکالیف مهارتی جایگزین تکالیف سنتی می‌شود، عنوان کرد: با اجرای این طرح در واقع بخشی از فعالیت‌های یادگیری به صورت تمرینی در جهت آموزشی و یادگیری مهارت‌های اساسی مانند خواندن، نوشتن حساب کردن، مشاهده کردن، سخن گفتن و گوش دادن در کلاس درس در تعامل و مشارکت معلم و دانش آموزان انجام می‌شود.

وی افزود: معلم در زمان رسمی کلاس پس از آموزش و شناسایی دشواری‌های یادگیری دانش آموزان، تکالیفی را جهت تثبیت و تعمیق یادگیری تعیین می‌کند و مهارت‌های موردنیاز محیط واقعی زندگی در خارج از کلاس درس در قالب تکالیف مهارت محور ارائه می‌شود که معلم با خلاقیت خویش فعالیت‌های عملی متعدد و متنوعی را با توجه به ویژگی و شرایط و اقتضائات دانش آموزان طراحی می‌کند.
 
مشق شب، امسال کمتر از پارسال
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: همچنین به دنبال آن هستیم که تعداد بیشتری از مدارس را در استان‌های مختلف مشمول طرح بازی و یادگیری کرده و اتاق بازی و یادگیری را در مدارس دیگر نیز راه اندازی کنیم تا دانش آموزان بیشتری از این فرصت یادگیری بهره‌مند شوند.

حکیم زاده با تاکید بر اینکه در واقع برنامه اصلی ما تداوم برنامه‌هایی است که بر اساس سند تحول بنیادین در دوره ابتدایی در سال‌های گذشته به اجرا در آمده است گفت: البته یک طرح جدید نیز داریم و امسال برنامه جامع خشونت‌زدایی در مدراس ابتدایی اجرا می‌شود.

هدف از این طرح توانمندسازی کادر مدارس از مدیر و معلمان گرفته تا دانش آموزان و اولیای آنهاست تا با آموزش‌های لازم، محیطی امن‌تر و سرشار از آرامش، شادابی و نشاط فراهم کنیم.

تلاش می‌کنیم دانش آموزان در این فضا امکان یادگیری بیشتری داشته باشند.

حکیم زاده، با بیان این مطلب که در حال حاضر برنامه‌ای برای تغییر ساعات تدریس در مدارس ابتدایی نداریم، از اجرای طرح جامع خشونت زدایی از مدارس در سال تحصیلی پیش رو خبر داد.

وی در پاسخ به پرسشی درباره احتمال افزایش یا کاهش ساعات تدریس در مدارس ابتدایی با توجه به بحران کمبود نیرو افزود: در حال حاضر برنامه‌ای برای تغییر ساعات تدریس نداریم.

برچسب ها: ساعات ، تغییر ، مدارس ، ابتدایی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶°    ۷°