علت خالی بودن 40 درصد تخت های بخش خصوصی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:12 - سه‌شنبه 23 مهر 1398
مقررات منع رفت و آمد در بغداد لغو شد نخست وزیر عراق (با تأکید بر همراهی دولت با خواسته‌های مردم): ما با مردم عراق هستیم نخست وزیر عراق: برخی به دنبال سوءاستفاده از تظاهرات مردم و سیاسی کردن اعتراضات هستند پارلمان عراق اعلام كرد براي بررسي خواسته‌هاي تظاهركنندگان، امروز نشست فوق‌العاده برگزار مي‌كند نماینده آیت‌الله سیستانی: حملات به تظاهركنندگان، نيروهاي امنيتي و اموال عمومي در بغداد و شماري از استان‌ها را محكوم مي‌كنيم فرماندهی عملیات مشترک عراق: اوضاع در مقایسه با روزهای گذشته بهتر و تحت کنترل است رسانه‌های هم جهت با رژیم سعودی و آمریکا در تلاشند حتی با تصاویر جعلی یا قدیمی، به اعتراضات کنونی در عراق سمت وسوی خاص سیاسی دهند تک‌تیراندازان ناشناس دو نیروی امنیتی و دو شهروند عراقی را در بغداد کشتند
کد خبر : ۷۳۰۲۲۵
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۲
معاون کل وزارت بهداشت: ۴۰ درصد تخت‌های بیمارستان‌های خصوصی به دلیل انحصار در قیمت بالا خالی است و مردم توان دسترسی به آنها را ندارند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

دکتر حریرپی در ارتباط تصویری با شبکه خبر درباره خالی بودن 40 درصدی تخت های بیمارستان های خصوصی گفت:در کل بخش خصوصی 17 هزار و 925 تخت داریم که 12 و 7 دهم درصد از 140 هزار و 860 تخت بیمارستانی کشور را دربرمی گیرد.

بخش خصوصی یک میلیون و 870 هزار از 11 میلیون و 544 بستری سال 97 را پذیرش کرده است اما سال گذشته به دلیل عرضه و تقاضا در بخش خصوصی 40 درصد تخت های بیمارستانی خالی بوده است. 

او افزود: در بخش تقاضا مردم به علت هزینه های بالا توانایی استفاده از بیمارستان های خصوصی را ندارند همچنین به دلیل اینکه بیشتر بیمارستان های خصوصی در تهران شهرهای بزرگ متمرکز است دسترسی مردم شهرهای کوچک کمتر است.

حریرچی افزود: علت دیگر در بخش عرضه است چراکه بخش خصوصی بسیاری از تخت های روانی، عفونی و سوختگی را ندارد و معمولا بیماران پیجیده و پیشرفته مورد پذیرش قرار نمی گیرند و به بخش دولتی ارجا می شوند بنابراین متوسط زمان بستری شدن در بیمارستان های خصوصی یک تا 2 روز است.

مشکل زمینه ای هم وجود دارد چون اداره بیمارستان های خصوصی مبتنی بر ارائه کنندگان یا پزشکان است در نتیجه اگر بیماری مورد پذیرش پزشک نباشد و از نظر هزینه مشکل داشته باشد پذیرش بیمار با مشکل مواجه می شود و منجر به خالی شدن تخت های بیمارستان های خصوصی می شود.

حریرپی درباره راهکار گفت: یا بیمارستان های خصوصی با کنترل قیمت دسترسی مردم را به این بیمارستان ها افزایش دهند یا اینکه بخش دولتی خدمات بیمارستان های خصوصی را بخرند و با تعرفه عمومی در اختیار مردم قرار دهند.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۴°