علت خالی بودن 40 درصد تخت های بخش خصوصی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 06 آبان 1400
کد خبر : ۷۳۰۲۲۵
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۲
معاون کل وزارت بهداشت: ۴۰ درصد تخت‌های بیمارستان‌های خصوصی به دلیل انحصار در قیمت بالا خالی است و مردم توان دسترسی به آنها را ندارند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

دکتر حریرپی در ارتباط تصویری با شبکه خبر درباره خالی بودن 40 درصدی تخت های بیمارستان های خصوصی گفت:در کل بخش خصوصی 17 هزار و 925 تخت داریم که 12 و 7 دهم درصد از 140 هزار و 860 تخت بیمارستانی کشور را دربرمی گیرد.

بخش خصوصی یک میلیون و 870 هزار از 11 میلیون و 544 بستری سال 97 را پذیرش کرده است اما سال گذشته به دلیل عرضه و تقاضا در بخش خصوصی 40 درصد تخت های بیمارستانی خالی بوده است. 

او افزود: در بخش تقاضا مردم به علت هزینه های بالا توانایی استفاده از بیمارستان های خصوصی را ندارند همچنین به دلیل اینکه بیشتر بیمارستان های خصوصی در تهران شهرهای بزرگ متمرکز است دسترسی مردم شهرهای کوچک کمتر است.

حریرچی افزود: علت دیگر در بخش عرضه است چراکه بخش خصوصی بسیاری از تخت های روانی، عفونی و سوختگی را ندارد و معمولا بیماران پیجیده و پیشرفته مورد پذیرش قرار نمی گیرند و به بخش دولتی ارجا می شوند بنابراین متوسط زمان بستری شدن در بیمارستان های خصوصی یک تا 2 روز است.

مشکل زمینه ای هم وجود دارد چون اداره بیمارستان های خصوصی مبتنی بر ارائه کنندگان یا پزشکان است در نتیجه اگر بیماری مورد پذیرش پزشک نباشد و از نظر هزینه مشکل داشته باشد پذیرش بیمار با مشکل مواجه می شود و منجر به خالی شدن تخت های بیمارستان های خصوصی می شود.

حریرپی درباره راهکار گفت: یا بیمارستان های خصوصی با کنترل قیمت دسترسی مردم را به این بیمارستان ها افزایش دهند یا اینکه بخش دولتی خدمات بیمارستان های خصوصی را بخرند و با تعرفه عمومی در اختیار مردم قرار دهند.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳.۵۹°    ۱۴.۷۹°