سی و هفتمین سالگرد جنایت صبرا و شتیلا

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:54 - پنجشنبه 15 خرداد 1399
کد خبر : ۷۳۰۲۹۱
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۹
۳۷ سال پیش در چنین روز‌هایی اردوگاه‌های صبرا و شتیلا در جنوب بیروت شاهد جنایت صهیونیست‌ها و مزدوران فالانژ درقتل و عام هزاران فلسطینی بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
تاریخ ننگین و شرم آور رژیم کودک کش صهیونیستی از بدو تاسیس تاکنون سرشار از جنایت و کشتار مردم مظلوم فلسطین بوده است که واقعه اردوگاه صبرا و شتیلا یکی از ده‌ها جنایت وحشیانه آنان است.

در جنایت صبرا و شتیلا هزاران زن و کودک و پیر و جوان فلسطینی توسط صهیونیست‌ها به فرماندهی آریل شارون به خاک و خون کشیده شدند.

در فاصله روز‌های ۱۶ تا ۱۸ سپتامبر ۱۹۸۲ (۲۶ تا ۲۸ شهریور ۶۱) اردوگاه‌های فلسطینی صبرا و شتیلا در جنوب بیروت شاهد به خاک و خون کشیده شدن هزاران زن و کودک و پیر و جوان و آواره فلسطینی توسط صهیونیست‌ها به فرماندهی آریل شارون وزیر جنگ وقت رژیم صهیونیستی و مزدوران وی یعنی نیرو‌های فالانژ لبنانی به رهبری سمیر جعجع و ایلی حبیقه بودند.

اردوگاه صبرا و شتیلا ۲ اردوگاه از مجموع ۱۲ اردوگاه آوارگان فلسطینی در لبنان به شمار می‌روند که در جنوب این کشور واقع شده‌اند.
 
این دو اردوگاه فلسطینی‌هایی را در بر می‌گرفت که از همان آغاز اشغال فلسطین در سال ۱۹۴۸ در آن پناه گرفته بودند و اغلب آن‌ها از ساکنان منطقه "الجلیل" در شمال فلسطین اشغالی محسوب می‌شدند.
 
این دو اردوگاه در زمان جنایت صهیونیست‌ها در سال ۱۹۸۲ حدود ۹۰ هزار سکنه داشت.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۴°    ۳۷°