حذف کنندگان عنوان "شهید" از کوچه ها مجازات می شوند

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:09 - يکشنبه 11 خرداد 1399
کد خبر : ۷۳۰۴۵۷
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۱
پس از هفته ها اعتراض و انتقاد اقشار مختلف مردم نسبت به اقدام مکرر و متوالی حذف عنوان "شهید" از تابلو کوچه ها و خیابان ها، سرانجام شهردار تهران دستور برخورد با خاطیان را صادر کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
غلامحسین محمدی، رئیس مرکز ارتباطات شهرداری با انتشار نامه‌ای از حناچی، شهردار تهران نوشت: شهردار تهران در بخشنامه‌ای بار دیگر بر حفظ و اعتلای نام شهدای گرانقدر در نامگذاری‌ها و رفع اشکالات احتمالی در تابلو‌های نصب شده در اماکن و معابر تاکید کرد و همانطور که پیش از این گفتیم این کمترین دین ما به ایثار شهدای والا مقام است.
حذف کنندگان عنوان
در نامه شهردار تهران آمده است: به منظور حفظ و اعتلای جایگاه والای شهدای گرامی به موجب این بخشنامه موکدا تاکید می‌گردد نظارت دقیق بر رفع اشکالات احتمالی تابلو‌های نصب شده در کلیه اماکن، معابر و فضا‌های شهری که مزین به نام شهدای عزیز می‌باشد صورت پذیرفته و تمهیدات و تدابیر لازم در این خصوص بکار گرفته شود.

محمدی افزوده است: بر اساس بخشنامه شهردار تهران مقرر شد کلیه پیمانکاران خاطی پس از شناسایی و وصول گزارشات لازم و اثبات تخلف معزول گردند.
حذف کنندگان عنوان
مقامات شهری پیش از این، درباره علت حذف عنوان "شهید" گفته بودند این کلمه باعث طولانی شدن اسم کوچه و خیابان شده و حواس پرتی و در نتیجه تصادف رانندگان را در پی دارد.

اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه نیز در نشست خبری دیروز خود با قدردانی از واکنش غیرت مندانه مردم در قبال تکرار پی در پی این اقدام گفت: توجیهاتی را نیز برخی دست‌اندرکاران مربوطه بیان کردند که اصلاً قانع کننده نبود. اقتضا می‌کند که نام و عنوان شهید در جای جای کوچه و خیابان‌های ما بدرخشد. بعضا می‌گویند دست‌های پشت پرده هست و مشغول بررسی هستند، ولی تا الان پرونده قضایی در این ارتباط تشکیل نشده است.
حذف کنندگان عنوان
شهردار تهران در واکنش قبلی خود به این روند، گفته بود: تابلو‌ها در سطح معابر به دو دسته تقسیم می‌شوند؛ تابلو‌هایی که دیوارکوبند که مناطق آن‌ها را پیگیری می‌کنند و این تابلو‌ها به نام شهدا مزین هستند و دسته بعدی تابلو‌های که عبوری هستند که برای سرعت متوسطه ۳۰ کیلومتر به بالا پیش‌بینی شده‌اند و باید شما آنی تابلو را ببینید و تشخیص بدهید و مسیر خود را انتخاب کنید و این تابلو‌ها که برای سرعت تنظیم می‌شوند حداقل اختصار در نظر گرفته می‌شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵°    ۳۶°