توانمندی ایران در مقابله با تحریم ها

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
13:22 - يکشنبه 18 خرداد 1399
کد خبر : ۷۳۰۸۱۹
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۰
سخنگوی وزارت امور خارجه: ایران از همان آغاز تحریم ها که در نوع خود از سخت ترین ها بود راه خود را پیدا کرده و با اتکا به توانایی های داخلی و همکاری با کشورهای دوست به رشد و توسعه خود ادامه خواهد داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به تحریم‌های جدید ایالات متحده آمریکا اعلام کرد: تحریم اعلام شده موضوع جدیدی نبوده و فقط تحریم‌های قدیمی به شکل دیگری بیان شده است.

وی افزود: ایران از اولین تحریم‌ها که در نوع خود از سخت‌ترین تحریم‌ها بوده است راه خود را پیدا کرده و با اتکای به توانایی‌های داخلی و همکاری با کشور‌های دوست به رشد و توسعه خود ادامه خواهد داد.

سخنگوی وزارت امور خارجه، سیاست خارجی آمریکا را سیاستی سردرگم و درمانده دانست که جز زورگویی، یکجانبه گرایی و اعمال تروریسم اقتصادی علیه دیگران مبنای دیگری نداشته و فاقد توانمندی لازم برای هرگونه ابتکار معقول و پویای دیپلماتیک برای حل و فصل مسالمت آمیز اختلافات با سایر کشورهاست.

موسوی افزود: امیدوارم دولتمردان آمریکا درک کنند که آن‌ها دیگر تنها ابر قدرت اقتصادی جهان نیستند و کشور‌های زیادی هستند که مایلند از بازار ایران و فرصت‌های اقتصادی و روابط خوب با ایران بهره‌مند شوند.

وی افزود: آمریکایی‌ها باید قبول کنند که سیاست تحریم یک سیاست شکست خورده است و استفاده بیش از حد از این حربه و تبدیل دلار به سلاح باعث شده است که اعتبار آمریکا و اقتصاد آن در جامعه بین المللی به شدت زیر سوال رفته و دوران قبول آمریکا به عنوان یک شریک اقتصادی معتبر تمام شده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه از همه اعضای جامعه بین المللی دعوت کرد به فکر نظام تجاری و اقتصادی جدیدی باشند که در آن تاثیر اقدامات خصمانه آمریکا علیه توسعه و تجارت آزاد بین المللی به حداقل برسد.

موسوی تصریح کرد: یک بار دیگر تاکید می‌کنیم ملت ایران یک ملت آزاده و صلح دوست است و آمادگی دارد با همه ملت‌ها و دولت‌هایی که با احترام و موضع برابر با آن روبرو شوند، تعامل نماید.

وی افزود: دولت آمریکا با توقف اجرای تعهدات خود در توافق هسته‌ای و در ادامه نقض برجام، علاوه بر نقض تعهدات بین المللی خود به زیان ایالات متحده رفتار کرده و میلیارد‌ها دلار قرارداد بین شرکت‌های خود و شرکت‌های ایرانی به خصوص در صنعت هوانوردی را نقض کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه در پایان تاکید کرد: ما راه تعامل را باز نگاه داشته ایم، هم اکنون توپ در زمین آمریکایی‌ها است و آن‌ها باید شجاعانه اشتباه خود در نقض توافق هسته‌ای را پذیرفته و تعهدات خود را به اجرا در آورند و در آن صورت در قالب راهکار‌های پیش بینی شده برجام مانند سایر اعضا می‌توانند با کشور ما تعامل کنند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۳۱°