پیگیری تخلف در انتقال دانشجویان پزشکی به داخل کشور

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:28 - دوشنبه 05 خرداد 1399
کد خبر : ۷۳۰۹۲۲
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۷
رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت با بیان اینکه عمده تخلفات مربوط به انتقال دانشجویان از خارج به داخل کشور بوده گفت: ضمن توقف ورودی برای این دانشجویان مراحل قضایی پرونده در حال انجام است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

دکتر جهانپور رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت در ارتباط اینترنتی با شبکه خبر درباره خبر تخلف در انتقال دانشجویان پزشکی به داخل کشور گفت: عمده این تخلفات مربوط به دانشجویان متقاضی از خارج به دانشگاه های داخل بوده است. 

اغلب تخلفات رصد شده مربوط به مدارک جعلی متوسطه، پیش دانشگاهی و ورود و خروج از کشور است که وزارت بهداشت تاکنون 11 مورد را رصد کرده است که با مدارک جعلی مبادرت به تقاضای ورود به داخل کشور کرده بودند. 

او افزود: بعد از احراز تخلفات، ضمن توقف ورودی که برای این دانشجویان انجام شد، مراحل قضایی پرونده در حال انجام است. 

ارزیابی و بررسی صحت و اصالت آنها با وزارت خارجه خواهد بود و وزارت بهداشت مدارکی که از حوزه وزارت خارجه و نمایندگی های جمهوری اسلامی در خارج کشور پذیرفته شده است را پذیرا خواهد بود.

جهانپور گفت: نزدیک به 38 نفر از دانشجویان مبادرت به امر قاچاق کرده اند، 5 نفر از مجموعه خارج وزارت بهداشت و مشاغل نامربوط با وزارت بهداشت و 3 نفر از متخلفان نیز از وزارت بهداشت بودند که پرونده به مراچع قضایی ارجاع شده است. 

رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: تقاضای انتقال به داخل و بررسی مدارک ادامه دارد و با تدابیر اندیشیده شده تخلفات کاهش خواهد یافت.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۵°