رشد چشمگیر تولید و صادرات تجهیزات پزشکی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:04 - پنجشنبه 26 تير 1399
کد خبر : ۷۳۰۹۲۶
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۶
افزایش صادرات تجهیرات پزشکی در سال های گذشته به برخی از کشورهای اروپایی و سایر کشورها نشانه افزایش تولید و کیفیت بالای آنها است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سیدحسین صفوی، مدیر کل امور تجهیزات و ملزومات پزشکی وزارت بهداشت در برنامه گفتگوی ۱۸:۳۰ گفت: در حوزه تجهیزات و ملزومات پزشکی تا سال ۹۷، ۵۳۰ شرکت فعال داشتیم که این تعداد در سال ۹۸ به ۶۸۰ شرکت تولیدکنندگان واحد‌های کوچک و بزرگ رسیده است و از بین این تعداد بیش از ۲۰۰ شرکت دانش بنیان فعالیت دارند.

او گفت: ما در تعداد و صادرات رشد خوبی داشتیم و محصولاتی تولید کردیم که جزء محصولات،‌های تک هستند و از تکنولوژی بالایی برخوردارند که امسال هم از یکی از آن‌ها رونمایی شد.

صفوی گفت: رشد صادرات تجهیزات پزشکی ما نشانگر کیفیت بالای آن است و صادرات آن به کشور‌های اروپایی یعنی برخی از محصولات ما موفق شده اند تایید‌های اتحادیه اروپا را هم بگیرند.
 
 
مجید روحی رئیس هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان تجهیزات پزشکی دیگر میهمان برنامه هم در زمینه تجهیزات پزشکی گفت: بازار تجهیزات در کشور ما حدود ۲.۵ میلیارد دلار است و در دهه‌های ۷۰ و ۸۰ تولید کنندگان زیادی در کشور رشد کردند.

او با بیان اینکه در تولید برخی از محصولات نیاز کشور را صددرصد در داخل تولید می‌کنیم و اجازه وارادت این محصولات را هم داده نمی‌شود،گفت: انگیزه و روند خوبی در تولیدات تجهیزات پزشکی در کشور وجود دارد.

رئیس هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان تجهیزات پزشکیگفت: واردات در دستگاه‌های سی تی اسکن، تصویربرداری و ملزومات جراحی قلب داریم.

مجید روحی گفت: یکی از مسائلی که تولید کنندگان با درگیر هستند تامین ماشین آلات و به روز رسانی آن‌ها و مواد اولیه است.

او گفت: در حوزه تجهیزات پزشکی ارز خوبی در نظر گرفته شده است و حدود ۴۸ میلیون دلار ارز برای تولید در این زمینه اختصاص داده شده است.
 

علی اللهیاری، دبیر اتحادیه صادرکنندگان تجهیزات پزشکی هم در گفتگوی تلفنی گفت: ظرفیت‌های خوبی را در زمینه صادرات داشتیم و در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ صادرات تجهیزات پزشکی، رشد ۱۵ درصدی داشتیم و در ۵ ماه نخست سال ۹۸ است شاهد رشد ۲۵ درصدی صادرات بودیم.

او گفت: مهمترین مشکلاتی که صادرکنندگان با آن درگیر هستند، بحث انتقال منابع مالی آن‌ها است و در بحث ضمانتنامه‌ها هم با مشکلاتی روبرو هستند و باید راه کار‌های در نظر گرفته شود تا بتوانیم از طریق بانک‌ها و پایگاه‌های مختلف داخلی، این مشکلات حل شود.

اللهیاری گفت: در زمینه اخذ استاندارد‌های اتحادیه اروپا از سال ۲۰۲۰ به بعد و با توجه به سخت گیرانه‌تر شدند قوانین آنها، باید سرمایه گذاری‌های قابل توجهی دراین زمینه انجام شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۲°    ۳۳°