بالگردهای چابک ایرانی؛ حافظ آسمان کشور
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:17 - پنجشنبه 13 آذر 1399
کد خبر : ۷۳۱۳۷۴
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۵
بالگردهای سبک و چابک ایرانی در شرکت هسای اصفهان باحضور جانشین وزیر دفاع به نیروی زمینی سپاه تحویل داده شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سردار قاسم تقی زاده جانشین وزیر دفاع این بالگرد‌های ساخت متخصصان و نخبگان صنعت هوایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح را شامل سه فروند بالگرد شاهد ۲۷۸ و یک فروند بالگرد ۲۸۵ اعلام کردو گفت: صفر تا ۱۰۰ این سامانه‌های مکانیکی، هیدرولیکی، الکترواویونیکی و بدنه کامل بالگرد‌ها به دست متخصصان داخلی بومی سازی و با تولید انبوه این فناوری شعار رونق تولید محقق شده است.

وی میزان صرفه جویی ارزی هر فروند بالگرد شاهد را یک و نیم میلیون دلار بیان کرد و افزود: شبکه‌ای متخصص از فناوران ۶ دانشگاه تراز اول کشور، ۲۵ شرکت دانش بنیان، ۲۰ شرکت تامین کننده قطعات و ۴۳ پیمانکار با همکاری متخصصان وزارت دفاع در راه اندازی خط تولید بالگرد شاهد ۲۷۸ نقش داشته اند.

جانشین وزیر دفاع گفت: با راه اندازی خط تولید این بالگرد‌ها با ظرفیت ۶ فروند در سال در شرکت صنایع هواپیما سازی ایران (هسا) که زیرمجموعه سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع است زمینه اشتغال هزار و ۵۰۰ متخصص داخلی صنعت هوایی به صورت مستقیم و غیر مستقیم فراهم شده است.

سردار قاسم تقی زاده، افزایش عملکرد قابل ملاحظه در مقایسه با بالگرد‌های مشابه دنیا در همین کلاس وزنی، سهولت در استفاده و سریع در عملیاتی شدن و مجهز بودن به سامانه‌های ناوبری، هدایت و کنترل روزآمد دنیا را از دیگر قابلیت‌های این بالگرد‌های تولید ملی برشمرد و افزود: چابکی و چالاکی در اجرای انواع ماموریت‌های محموله از جمله گشت زنی و شناسایی، آموزش خلبانی بالگرد، تاکسی هوایی وجابجایی نفرات، اسکورت هوایی، امداد ونجات هوایی و بررسی خطوط لوله نفت و گاز و برق و مخابرات از دیگر قابلیت‌های این بالگرد‌های سبک وچابک ایرانی است.

شرکت صنایع هواپیماسازی ایران (هِسا) به مساحت ۲۵ هکتار متعلق به سازمان صنایع هوایی ایران سال ۱۳۵۵ در شاهین شهر اصفهان راه اندازی شده است.

این شرکت هواپیماسازی مجهز به خط تولید هواپیمای مسافربری و بدون سرنشین، تعمیر و نوسازی هواناو (هاورکرافت)، ساخت هواپیما‌های بال ثابت (نطامی)، مرکز طراحی هواگرد، بزرگترین مرکز اویونیکی کشور، آزمایشگاه و مرکز پژوهشی قوی، مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات توانمند در کشور، امکانات تست و دارا بودن تعمیرگاه مجهز برای هر محصول است.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۷°    ۱۱°