پاسخ ظریف به بیانیه سه کشور اروپایی درباره ایران

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
13:21 - شنبه 10 اسفند 1398
کد خبر : ۷۳۱۷۲۴
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۵
وزیر امور خارجه در پاسخ به بیانیه انگلیس، فرانسه و آلمان تاکید کرد: سه کشور اروپایی بعد از خروج آمریکا از برجام در اجرای تعهدات خود به توافق هسته‌ای ناکام بوده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
محمد جواد ظریف در پیام توئیتری نوشت: از ماه مه (اردیبهشت) سال ۲۰۱۸ تا کنون سه کشور اروپایی (انگلیس، فرانسه و آلمان) بدون اجازه آمریکا در اجرای تعهدات خود به برجام ناکام بوده اند.

وی افزود: راه حل این ناتوانی: اراده جامع برای ایجاد مسیر مستقل، عدم تکرار طوطی وار ادعا‌های پوچ آمریکا و عدم ناسازگاری با برنامه جامع اقدام مشترک است.

ظریف در پاسخ ادعای کشور‌های اروپایی برای توافق جدید هسته‌ای با ایران نوشت: هیچ گونه توافق جدیدی پیش از پایبندی به توافق کنونی وجود نخواهد داشت.

سه کشور اروپایی روز دوشنبه در بیانیه‌ای مشترک از تهران خواستند تا در مورد برنامه‌های هسته‌ای و موشکی خود و موضوعات امنیتی منطقه به مذاکره بپردازد.

براساس این بیانیه، زمان آن فرا رسیده است که ایران یک چارچوب مذاکره بلند مدت برای برنامه هسته‌ای خود و همچنین موضوعات امنیتی منطقه‌ای را که شامل برنامه‌های موشکی آن است، بپذیرد.
سران سه کشور آلمان، انگلیس و فرانسه دیروز اندکی قبل از دیدار مکرون با آقای روحانی بیانیه‌ای صادر کردند و ضمن نادیده گرفتن بی عملی اروپا به تعهداتش، نوعی برجام جدید را خواستار شدند.

مکرون، مرکل و جانسون، با تکرار ادعا‌های ترامپ گفته اند: ایران، باید درباره موضوع موشکی، و فعالیت‌های منطقه ایش هم، با ما مذاکره کند. سران سه کشور اروپایی در این بیانیه همچنین مسئولیت حمله به آرامکوی عربستان را به عهده ایران انداخته اند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۵°