مبنای اتهام زنی به ایران شرم آور است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:58 - چهارشنبه 22 مرداد 1399
کد خبر : ۷۳۱۷۴۰
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۵
در گفتگو با مدیران ارشد رسانه‌های آمریکا؛
رئیس جمهور در گفتگو با مدیران ارشد رسانه‌های آمریکا گفت: شرم آور است که مبنای اتهام زدن به ایران در حمله به آرامکو، صرفا به خاطر این است که نمی‌خواهند بپذیرند ارتش یمن توان نظامی حمله موشکی و پهپادی دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای روحانی افزود: اتهام زنندگان به ایران، چشم‌های خود را بر قابلیت‌های نظامی یمنی‌ها بسته‌اند.
 
رئیس جمهور گفت: ضعف راداری و پدافندی تجهیزات عظیم آمریکا در مسیر ادعایی این موشک‌ها و پهپاد‌ها قابل انکار نیست و یمنی‌ها در واقع آمریکا را تحقیر کرده اند و با این حمله به تامین کنندگان تسلیحات عربستان هشدار داده اند.

رئیس جمهور تصریح کرد: تلاش‌های رئیس جمهور فرانسه در صورتی موثر است که ترامپ تحریم‌های اعمال‌شده پس از خروج از برجام را بردارد. در این صورت، آمریکا می‌تواند در گفتگو‌های ١+٥ پشت میز بنشیند.

*رئیس جمهور که برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل متحد به نیویورک رفته، امروز با سران برخی کشور‌ها دیدار می‌کند. آقای روحانی، فردا ضمن سخنرانی در مجمع طرح "ابتکار صلح هرمز" را ارائه می‌کند.

*دیروز و پس از ورود آقای روحانی به نیویورک، رئیس جمهور فرانسه و نخست وزیر پاکستان، جداگانه به محل اقامت رئیس جمهور رفتند.

*در دیدار نخست وزیر پاکستان با رئیس جمهور کشورمان، بر گسترش روابط دوجانبه، امنیت مرزی میان دو کشور، مبارزه با تروریسم و بازیابی صلح و ثبات در منطقه، تاکید شد.

*رئیس جمهور، در دیدار همتای فرانسوی نیز با تاکید بر وظایف و مسئولیت سایر طرف‌های برجام، از جمله فرانسه، از بیانیه سه کشور فرانسه، انگلیس و آلمان و اتهام زنی بی اساس به جمهوری اسلامی ایران انتقاد کرد.
 
مکرون هم ضمن استقبال از طرح آقای روحانی برای امنیت منطقه، تعامل و گفتگو با ایران را به عنوان کشوری تاثیرگذار در منطقه ضروری دانست.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °