موگرینی: گروه 1+4 بر حفظ برجام تأکید کرد

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:48 - چهارشنبه 18 تير 1399
کد خبر : ۷۳۲۰۰۱
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۹
موگرینی: وزرا بر اهمیت اجرای کامل برنامه جامع اقدام مشترک از سوی همه طرف‌ها تأکید کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
شبکه تلویزیونی الحدث در خبر فوری گزارش داد: فدریکا موگرینی مسئول ارشد سیاست خارجی اتحادیه اروپا در پایان نشست کشور‌های عضو گروه چهار بعلاوه یک و ایران در نیویورک گفت: شرکت کنندگان در این نشست تأکید کردند برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) که شورای امنیت در قطعنامه ۲۲۳۱ در سال ۲۰۱۵ آن را تصویب کرد، همچنان عامل اساسی برای منع اشاعه هسته‌ای و دستاورد بزرگی برای دیپلماسی چند جانبه است.
 
موگرینی افزود: وزرا بر اهمیت اجرای کامل برنامه جامع اقدام مشترک از سوی همه طرف‌ها تأکید کردند. آن‌ها بر اراده خود برای ادامه همه تلاش‌ها به منظور حفظ این توافقنامه که به سود همه طرف هاست، تأکید کردند.
 
نشست فوق‌العاده وزیران خارجه ایران و کشور‌های عضو گروه ۱+۴ به همراه موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با صدور بیانیه‌ای کوتاه پایان یافت.
 
در این بیانیه که پس از پایان نشست توسط موگرینی در جمع خبرنگاران قرائت شد، آمده است:

۱_ نشست وزرای کشور‌های ۱+۴ (چین، فرانسه، آلمان، روسیه و بریتانیا) و ایران در تاریخ سوم مهرماه ۱۳۹۸ در نیویورک به منظور بحث در خصوص اجرای برجام برگزار شد. ریاست این نشست با نماینده عالی اتحادیه اروپایی خانم فدریکا موگرینی به نمایندگی از اتحادیه اروپایی بود.

۲- شرکت کنندگان خاطرنشان کردند که برجام، که به تایید قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد رسیده است، یک عنصر کلیدی در ساختار جهانی عدم اشاعه هسته‌ای و یک دستاورد مهم دیپلماسی چندجانبه است.
 
آنان بر اهمیت اجرای کامل و موثر برجام توسط همه طرف‌ها تاکید کرده و عزم خود را در جهت تداوم تلاش‌ها برای حفظ این توافق، که به نفع همه است مورد تاکید قرار دادند.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۶°