خدمات دندانپزشکی تعرفه دار می شوند

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
05:59 - جمعه 15 فروردين 1399
کد خبر : ۷۳۲۲۷۶
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۷
تعرفه هاي خدمات دندانپزشكي تا پايان پاييز به شوراي عالي بيمه ارسال مي شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دکتر صادقی در ارتباط تلفنی با برنامه پیگیری با بیان این مطلب افزود: اختلاف قیمت‌ها در خدمات دندانپزشکی موارد بسیار نادری است و در صورت اختلاف ارقام بالا، به طور حتم نهاد‌های نظارتی ورود خواهند کرد.

صادقی درباره تنوع قیمت‌ها در ارائه خدمتی خاص مثل ایمپلنت دندان گفت: از مهمترین مشکلات ما نبود تعرفه در خدمات دندانپزشکی است که البته اواخر پارسال با حضور شورای عالی بیمه برای تعیین تعرفه و استانداردسازی خدمات جلساتی برگزار و برای شفاف سازی آن، تصمیماتی گرفته شد.

او افزود: امروز در حوزه دندان بیش از ۶۵۰ خدمت ارائه می‌شود که تنها ۱۰ درصد آن تعرفه مشخصی دارند که به تصویب هیئت وزیران رسیده است.

رئیس اداره دندانپزشکی معاونت درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پاسخ به این سوال که با نبود تعرفه چگونه نظارت می‌کنید گفت: هر خدمت دندانپزشکی یک عرفی دارد که همکاران ما در بازرسی و نظارت بر درمان دانشگاه‌ها آن را در هر منطقه می‌دانند و مردم اگر فکر می‌کنند در موردی به آن‌ها اجحاف شده می‌توانند با سامانه تلفنی ۱۹۰ تماس بگیرند یا گزارش‌های مکتوب خود را به معاونت‌های درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور ارائه کنند همکاران ما بررسی و در صورت لزوم برخورد می‌کنند.

دکتر صادقی در پاسخ به این سوال که چرا اختلاف قیمتی از دو میلیون تومان تا ۵۸ میلیون تومان در هزینه ایمپلنت دندانی وجود دارد گفت: اگر کسی چنین اجحاف بزرگی در حق مردم کرده باشد، قطعا واحد‌های نظارتی مانند نظارت بر درمان وزارت بهداشت، سامانه ۱۹۰، سازمان تعزیرات حکومتی و مجتمع قضایی ویژه تعزیرات وارد عمل می‌شوند و با وی برخورد می‌کنند.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۹°    ۲۰°