"قهرمانِ" سینمای دفاع مقدس گُم شده

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:25 - پنجشنبه 08 خرداد 1399
کد خبر : ۷۳۲۳۰۸
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۴ مهر ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۰
علت کم فروغ بودن "سینما" و "سینمای جنگ"سیر یکنواخت فیلم و بدون قهرمان است که مخاطب در آن هیجان زده نمی شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

مجری طبق روال گذشته در ابتدای برنامه شهرفرنگ از چکیده اطلاعاتی مرتبط با موضوع برنامه گفت و افزود: سینمای رویایی دهه شصت و سینمای دفاع مقدس شمار زیادی از پرفروشترین و ماندگارترین را در خود جای داده است.

کیوان امجدیان منتقد سینما با بیان اینکه متاسفانه در دوران افول سینمای دفتع مقدس قرار داریم گفت: حضور مردم در صف های طولانی امروز یک رویا است.

امجدیان با اشاره به اینکه سینمای دفاع مقدس با کاهش تولید هم مواجه است گفت: سینمای مقدس در دهه های گذشته برای مردم قهرمان می ساخت.

مراسم میهمانی لاله ها

کیوان امجدیان سیاست گذاری اشتباه در سینما و حذف قهرمان در سینما را به گردن روشنفکران انداخت و گفت: انگ "شعار زدگی" و "ایدئولوژی زده" از آفت های سینما در حوزه دفاع مقدس است. قشر به اصطلاح روشنفکر به عمد به دنبال تخریب سینمای دفاع مقدس است. 
 
امجدیان افزود: انگ زدگی حربه ای بود که سینمای دفاع مقدس با آنهمه ظرفیت های مختلف از کار انداختند.
 
او گفت: فیلم دفاع مقدس و سینمای جنگ سخت است که در چارچوب گرفتن مجوز دشوارتر شده است.
 
قهرمان سینمای دفاع مقدس گُم شده
محمدرضا مقدسیان دیگر منتقد سینما با اختلاف نه چندان با فاحش با امجدیان گفت: اگر امروز حال سینمای دفاع مقدس خوب نیست، حال دیگر گونه‌های دیگر هم خوب نیست یا ساخته نمی‌شود.

مقدسیان به فیلم‌های پروفروش "عقاب ها" (تولید سال ۶۳)، "کانی مانگا" (تولید ۱۳۶۶) و اخراجی‌ها (تولید سال ۸۸)اشاره کرد و افزود: ذائقه مخاطب امروز بدنبال فیلم سرگرم کننده است.
او گفت: در سه فیلم پرفروش گفته شد با موضوع دفاع مقدس قهرمان سازی شده و سرنوشت آن برای مخاطب اهمیت دارد. در این سه فیلم مخاطب هیجان زده می شود.
 
او از کم کاری و کاهلی در ساخت فیلم دفاع مقدس گفت و افزود: نابلدی و کاهلی و وابستگی به تعاریف کهنه را نباید به گردن کسی انداخت. فیلم سینمای دفاع مقدس مفهوم و شخصیت پردازی می خواهد، ساختار سینمای و قصه گویی قابل نقد می خواهد. در این صورت فیلم خوب پر فروش ساخته می شود و بازهم مثل گذشته مخاطب به سینما خواهد آمد.
 
منتقد سینما به عقیم ماندن پرورش نیروی زبده در حوزه دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: اگر نیروی توانایی بعنوان سازنده "سینمای جنگ" پرورش نیافته، نباید همه مسئولیت ها را به گردن جریان ها و گروهها انداخت.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵°    ۳۴°