کاهش ۲.۸ درصدی قیمت مسکن در شهریور
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:09 - شنبه 29 شهريور 1399
کد خبر : ۷۳۲۷۲۰
تاریخ انتشار : شنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۴
بانک مرکزی اعلام کرد:
متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران، در شهریورماه ۱۲۶.۷ میلیون ریال بود که نسبت به ماه قبل، ۲.۸ درصد افت داشته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، با وجود کاهش ۲.۸ درصدی قیمت مسکن در شهریورماه نسبت به مردادماه، این قیمت (۱۲۶.۷ میلیون ریال) نسبت به شهریور سال گذشته ۵۶.۵ درصد افزایش داشته است.
بر اساس این گزارش، تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران در شهریورماه سال۱۳۹۸، به ۲.۸ هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۱۵.۳ و ۷۳ درصد کاهش نشان می‌دهد.
 
گزارش تحولات بازار مسکن شهر تهران در شهریورماه سال ۱۳۹۸، برگرفته از آمار‌های خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است که توسط اداره بررسی‌ها و سیاست‌های اقتصادی بانک مرکزی تهیه و منتشر شده می‌شود.
 
به اعتقاد کارشناسان به علت رشد یکباره و غیر منطقی قیمت ها در بازار مسکن و تناسب نداشتن آن با قدرت خرید مصرف کنندگان؛ بازار مسکن وارد رکود منفی و کاهشی 10 تا 20 ساله شده است. تنها چاره برای بازگشت رونق به معاملات مسکن، افزایش واقعی قدرت خرید مصرف کنندگان، تولید مستمر مسکن استاندارد، متناسب با نیاز مصرف کنندگان ( 70 تا 80 متر برای خانوارهای دو نفره؛ 90 تا 110 متر برای خانوارهای 3 نفره و 120 تا 150 متر برای خانوارهای 4 و 5 نفره) و کاهش نرخ ها و منطقی کردن قیمت ها با ابزارهای مختلف از جمله وضع مالیات سنگین برای ممانعت از سوادگری هاست.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۳۲°