تاکید رئیس مجلس برای اجرای سیاست‌های کلی نظام قانون‌گذاری

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:41 - دوشنبه 16 تير 1399
کد خبر : ۷۳۲۸۱۶
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۱
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به ابلاغ سیاست‌های کلی قانونگذاری از سوی مقام معظم رهبری گفت: هر چه زودتر باید آیین نامه اجرایی و ساز و کار‌های عملی شدن این سیاست‌ها تدوین شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
علی لاریجانی در آغاز جلسه علنی صبح امروز یکشنبه مجلس، درباره ابلاغ سیاست‌های کلی نظام قانون گذاری از سوی رهبری انقلاب گفت: همانطور که همکاران مطلع هستند رهبری معظم انقلاب سیاست‌های کلی قانون گذاری را ابلاغ کردند که از ایشان تشکر می‌کنم.

وی ادامه داد: بخش مهم سیاست‌های ابلاغی در حوزه قانونگذاری، مربوط به مجلس شورای اسلامی است، البته بخش‌هایی هم مربوط به نحوه کار با لوایح ارسالی از سوی دولت یا قوه قضائیه و همچنین بخشنامه ها، دستورالعمل‌ها و مقررات سایر بخش‌ها است که نسبت این مسائل با قوانین و چگونگی کار در این رابطه باید مدون شود، حتی در خصوص تصمیماتی که در شورا‌ها می‌گیرند و باید نظام‌مند شوند رهبری معظم در این سیاست‌های کلی نکات مهمی را فرمودند.

وی با تاکید بر اینکه باید برای این موضوع ساز و کاری فراهم شود، گفت: کمیسیون آیین نامه باید روی این موضوع کار کند، همچنین باید با دولت، قوه قضاییه، مجمع تشخیص مصلت نظام و شورای نگهبان جلساتی برگزار کنیم تا هم در اجرای سیاست‌های کلی و هم در مواردی که ایشان اشاره فرمودند این نسبت‌ها روشن شود، فرمودند که اگر امری را می‌خواهید به مجمع ارسال کنید باید با نصاب رای بالای نمایندگان باشد.

رئیس مجلس ادامه داد: پس باید در آیین نامه تغییراتی ایجاد شود. آقای کاتب (رییس کمیسیون تدوین آیین نامه مجلس) در کمیسیون آیین نامه روی آن کار کند و ما هم جلساتی را با دستگاه‌های مختلف و قوای دیگر برگزار و نتیجه را اعلام می‌کنیم، چون ایشان فرمودند نتایج اقدامات زمان بندی شده خدمتشان گزارش شود. این کار را در آینده خواهیم کرد.
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۲°    ۳۳°