مطالبات کارگران نیشکر هفت تپه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:20 - چهارشنبه 30 مهر 1399
کد خبر : ۷۳۲۹۷۴
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۹
استاندار خوزستان: قرارداد کارگران نیشکر هفت تپه با کارفرما تمام شده است و کارفرما تصمیم گرفت با تعدادی از کارگران (20 نفر) تمدید نکند که مشکل از اینجا شروع شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

شريعتي استاندار خوزستان در گفتگو با برنامه پيگيري شبكه خبر در خصوص آخرين اقدامات صورت گرفته براي رفع مشكلات و مطالبات كارگران شركت كشت و صنعت نيشكر هفت تپه گفت: اين شركت از سال گذشته بعد از بحران جدي كه داشت، يك كميته اي به رياست دادستان مركز استان و همكاري و همياري نمايندگان از استانداري، اداره كل اطلاعات، قرارگاه ابولفضل، سازمان صنعت، معدن، تجارت و جهاد كشاورزي تشكيل شد و اقدامات خوبي از طرف اين هيئت صورت گرفت و كارفرما و كارگران متعهد به يك سري اقدامات شدند. معوقات حقوقي كارگران، سنوات بازنشستگي و بيمه هاي معوق پرداخت شد و طرح طبقه بندي مشاغل هم در آن شركت اجرا شد و شرايط نسبتا مناسبي حاكم شد.

شريعتي در ادامه گفت: الان هم بخش كشاورزي و صنعت به خوبي دارند كار خود را انجام مي دهند از حدود يك ماه پيش، بيش از 1550 هكتار كشت جديد انجام شده و برنامه ريزي هم بر اين است كه تا پايان مهر ماه امكان كشت نيشكر به 2500 هكتار برسد. بخش صنعت هم اورهال كارخانه را انجام مي دهد چون از آبان ماه بايد برداشت ني شروع شود و كارخانه براي توليد شكر امسال آماده شود.

استاندار خوزستان در خصوص مطالبات مالي كارگران شركت نيشكر هفت تپه هم گفت: مطالبات مالي تا تير ماه پرداخت شده و مرداد ماه هم به زودي پرداخت مي شود. مشكل از آنجا شروع شد كه قرار داد كارفرما با كارگران تمام شد و كارفرما به اختيار خود با 20 نفر تمديد نكرد. من ديروز براي بررسي دلايل عدم تمديد قرارداد دستور دادم اگر دلايل قانع كننده است ولي قابل اصلاح، براي اين مسئله تصميم گرفته شود و كار ادامه يابد و كارفرما و كارگران هم متعهد به همكاري با هم باشند تا ان شا الله در سال رونق توليد روند توليد هم در اين شركت ادامه يابد.

 

برچسب ها: شریعت ، هفت تپه ، نیشکر
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۱°    ۲۵°