طرح تدوین "هر مسجد يك حقوق دان"

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:27 - پنجشنبه 19 تير 1399
کد خبر : ۷۳۲۹۷۸
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۷
معاون فرهنگی قوه قضاییه از پیش نویس دستورالعملی برای طرح هر مسجد یک حقوقدان خبر داد و گفت: تهیه و اهداف هفت گانه در آن ذکر شده و محل اجرای برنامه‌ها مساجد، مصلی و بقاع متبرکه هستند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 حجت الاسلام والمسلمین صادقی در حاشیه نشست هماهنگی طرح هر مسجد - یک حقوقدان افزود: در این پیش نویس صلح و سازش مهمترین محور است و آشنایی مردم با نحوه طرح صحیح دادخواست ها، قوانین و موضوعات مختلف در باب رعایت حقوق شهروندی باید در مشاوره‌ها مورد توجه قرار بگیرد.
 
او گفت: پیش بینی می شود امسال اجرای این طرح در بیش از چهار هزار مسجد در سراسر کشور اجرا شود.

معاون فرهنگی قوه قضاییه گفت: پیش نویس دستورالعمل طرح هر مسجد یک حقوقدان برای افزایش سطح آگاهی و دانش حقوقی مردم و ارتقاء کارکرد مسجد در حوزه‌های اجتماعی، حقوقی، قضایی در سایه اجرای این طرححاصل شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین صادقی گفت: با کمک همه دستگاه‌های مرتبط و حقوقدانان و متولیان امور حقوقی تشریک مساعی می‌شود.

او گفت: تلاش ما بر این است تا مساجد، بقاع متبرکه محور حل مسائل و مشکلات مردم باشد که این محوریت دادن به مسجد فقط در باب مسائل حقوقی و صلح و سازش نیست بلکه در ارتقا وضعیت فرهنگی جامعه هم اثر بخش است؛ لذا همت ما بر این است که مساجد هم محور اصلی این حرکت باشند.
طرح تدوین
حجت‌الاسلام و المسلمین صادقی ادامه داد: البته در سال‌های گذشته در نمایشگاه‌ها، مترو، مراسم راهپیمایی و ... این اقدامات انجام شده است و بهترین مرجع مردم مساجد و بقاع متبرکه هستند، زیرا اعتماد و مراجعه مردم بیشتر است، لذا محور بحث برای توسعه کار را مساجد قرار دادیم تا با کمک اساتید حقوق بتوانیم این طرح را به خوبی پیش ببریم و یک جریان مستمر را آغاز کنیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین صادقی گفت: همچنین شورای راهبردی در مرکز در نظر گرفته شده و سعی شده است که همه دستگاه‌های مرتبط با موضوع فهرست شوند و وظایف این شورا سیاست گذاری و نظارت کلان و رفع مشکلات در این مجموعه است. همچنین در استان‌ها شورای راهبردی استانی پیش بینی شده که مشابه آن اعضای شورای استانی در سطح استان تشکیل می‌شود و بعد از آن وارد مرحله اجرایی و نوع تقسیم کار می‌شویم.
برچسب ها: مسجد ، حقوقدان
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵°    ۳۸°