قدرت نهفته ایران هنوز آشکار نشده است

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:28 - دوشنبه 11 فروردين 1399
کد خبر : ۷۳۳۱۵۸
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۲
فرمانده قرارگاه خاتم گفت: با طراحی "الگو و شیوه جنگیدن" در برابر تهدید‌ها، از منافع ملت شریف ایران و تمامیت ارضی کشور، در برابر هر گونه اقدام تجاوزکارانه دفاع خواهیم کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سردار سرلشکر پاسدار غلامعلی رشید در بیست و سومین مجمع سراسری فرماندهان سپاه، افزود: دکترین نظامی ما در قرارگاه مرکزی حضرت خاتم الانبیا (ص) برای مدیریت بحران‌ها و جنگ آینده، براساس تجربه دوران دفاع مقدس، ماهیت متنوع و رو به گسترش تهدیدات و همچنین الزامات رویارویی‌های جاری در منطقه تنظیم شده است.

وی با تاکید بر جدی و قطعی پنداشتن تهدید‌های دشمن و ضرورت هوشیاری با برخورداری از اشراف اطلاعاتی گفت: در دکترین نظامی کشور بر ایجاد و افزایش آمادگی مواجهه با همه گزینه‌های احتمالی، برای اجتناب از غافلگیری و همچنین بکارگیری همه ظرفیت‌های لازم و حضور همه جانبه و میدانی برای " تعیین سرنوشت جنگ احتمالی" تصریح شده است.

سرلشکر رشید افزود: قرارگاه مرکزی حضرت خاتم الانبیا (ص) با طراحی "الگو و شیوه جنگیدن" در برابر تهدید‌ها و جنگ آینده، بر اساس مزیت‌های راهبردی خودی و آسیب پذیری‌های دشمن، از منافع ملت شریف ایران و تمامیت ارضی کشور، در برابر هر گونه اقدام تجاوزکارانه دفاع خواهد کرد.

فرمانده قرارگاه مرکزی حضرت خاتم الانبیاء (ص) همچنین گفت: سرنوشت آینده منطقه در فرآیند رویارویی‌های کنونی ما و دشمن تعیین خواهد شد و نتیجه نهایی، حاصل اشتباه دشمن در محاسبه و چگونگی استفاده ما از مزیت‌های راهبردی در برابر فرصت‌های پیش رو خواهد بود و پیروزی هم از آن ماست.

سرلشکر رشید با بیان اینکه ویژگی‌های قدرت نهفته جمهوری اسلامی به مراتب بیش از آن است که تاکنون آشکار شده است، تاکید کرد: ما خود را برای مواجهه با همه وضعیت‌های احتمالی آماده کرده ایم واز تمامی ظرفیت‌های خود برای در هم شکستن اراده و موقعیت دشمن استفاده خواهیم کرد.

سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف، سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه گفت: بررسی آخرین تحولات داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی، تبیین راهبرد غلبه عمل و گفتمان مقاومت و سیاست‌های سپاه در دور جدید و چله دوم انقلاب اسلامی، دستیابی به الگو‌های هم افزا و وحدت آفرین با دیگر نیرو‌های مسلح و ارتقای ظرفیت و آمادگی‌های دفاعی در برابر تهدید‌های متصور فراروی انقلاب و میهن اسلامی از اهداف برگزاری بیست و سومین مجمع سراسری فرماندهان سپاه است.

سخنگوی سپاه ادامه داد: سخنران آیین افتتاحیه این مجمع حجت الاسلام والمسلمین رئیسی رییس محترم قوه قضاییه خواهد بود و در مدت برگزاری این همایش نیز مقامات و فرماندهان عالی‌رتبه نیرو‌های مسلح سخنرانی خواهند کرد.

سردار شریف گفت: شرکت کنندگان در بیست و سومین مجمع سراسری فرماندهان سپاه و پاسداران حریم ولایت همچنین به دیدار مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا حضرت امام خامنه‌ای (مدظله العالی) خواهند رفت و ضمن تجدید بیعت با معظم له، از رهنمود‌ها و تدابیر حکیمانه امام و مقتدای خویش بهره‌مند می‌شوند.

مجمع سراسری فرماندهان و مسئولین سپاه همزمان با صدور فرمان تاریخی امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل نیرو‌های سه‌گانه زمینی، دریایی و هوایی سپاه در سال ۱۳۶۴ پی‌ریزی شد و هر دو سال یک بار با حضور فرماندهان و مدیران عالی رتبه سپاه برگزار می‌شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶°    ۱۵°